به گزارش افکارنیوز،

همزمان با نگرانی‌ها از وخیم‌تر شدن اوضاع شیوع ویروس «کووید۱۹» در پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشور ژاپن، مسئولان این کشور از ثبت ۳۶ مبتلای جدید در این پایگاه‌ها خبر دادند.

اخبار بین الملل-۳۶ نظامی آمریکایی در پایگاه «کمپ هانسن» واقع در استان اُکیناوا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که نشان از افزایش شیوع این بیماری در پایگاه‌های آمریکایی در ژاپن دارد.

بر این اساس، شمار کل نظامیان آمریکایی مستقر در ژاپن که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به ۱۳۶ نفر افزایش یافته است.

«سوگا یوشیهیده» سخنگوی دولت ژاپن روز دوشنبه گفته بود: «ژاپن و ایالات متحده در حال تبادل اطلاعات درباره تاریخچه فعالیت‌های نظامیان مبتلا شده [آمریکایی به ویروس کرونا] هستند».

نگرانی واشنگتن از افزایش موارد ابتلای نظامیان خود به ویروس کرونا بعد از آن افزایش یافت که طی سه روز گذشته نزدیک به ۱۰۰ مورد مثبت در جمع نظامیان آمریکایی مستقر در سه پایگاه این کشور در اکیناوا به جمع مبتلایان افزوده شد.

«تاماکی دِنی» فرماندار اوکیناوا نیز با ابراز نارضایتی از وضعیت وخیم کرونا در پایگاه‌های آمریکایی، خواستار شفاف‌سازی پنتاگون و همچنین انجام اقدامات و پاسخ مناسب برای مقابله با شیوع کرونا در این مکان‌ها شده بود (جزئیات بیشتر).

استان اوکیناوا محل استقرار حدود نیمی از نظامیان آمریکایی مستقر در ژاپن (حدود ۵۰ هزار نفر) است. در سال‌های اخیر ساکنان اوکیناوا بارها در اعتراض به آلودگی‌های صوتی، تاثیرات مخرب زیست محیطی پایگاه‌های نظامی آمریکا و همچنین رفتارهای غیراخلاقی نظامیان آمریکایی از قبیل تجاوز و آزارهای جنسی تظاهرات کرده‌اند.