به گزارش افکارنیوز،

یک مقام نیروی دریایی آمریکا چهارشنبه گفت برای اظهار نظر درباره امکان نجات کشتی آبی-خاکی «یو اس اس بونهام ریچارد»  که چند روز پیش دچار انفجار و آتش سوزی شد، خیلی زود است.

اخبار بین الملل- «فیلیپ سوبک»، فرمانده ناوگروه تهاجمی‌ای که بونهام ریچارد یکی از کشتی‌های ناوگانش بود گفته تلاش‌های این چند روز برای مبارزه با شعله‌های آتش در داخل این کشتی ثمربخش بوده‌اند و ممکن است حریق تا پایان چهارشنبه اطفا شود. او با وجود این گفته که هنوز آتش زیادی در داخل کشتی وجود دارد.

 به نوشته وبگاه «سن دیه‌گو» مقامات نیروی دریایی آمریکا  بعد از گذشت حدود چهار روز از این حادثه موفق به بازدید تنها برخی از بخش‌های  این ناو شده  و هنوز مشخص نیست که این کشتی جنگی ۲۵۵ متری قابل تعمیر باشد. از سوی دیگر گفته می‌شود که جایگزین کردن کشتی جدید  با ناو «یو اس اس بونهام ریچارد»  برای ارتش آمریکا هزینه ۴ میلیارد دلاری دارد.

گزارش‌ها حاکیست که بالگردهای اطفای حریق در بندر سن دیه‌گو  اوائل صبح چهارشنبه به وقت محلی با ریختن ۱۵۰۰ سلطل آب  سعی  در خنک کردن عرشه و محل پرواز بالگردهای آن داشتند  تا تردد برای اطفای کامل حریق میسر شود.

بنابر اعلام  نیروی دریایی آمریکا ، انفجار این کشتی جنگی ۶۰ مجروح نظامی و غیر نظامی برجای گذاشت و این افراد دچار گرما زدگی و تنگی نفس شدند.

 منابع خبری شامگاه یکشنبه به وقت تهران از انفجار و  آتش سوزی در عرشه این کشتی جنگی آمریکایی در بندر سن دیه‌گو در جنوب غربی ایالات متحده  خبر دادند. به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، این یکی از بدترین آتش‌سوزی‌هایی است که تاکنون یک کشتی جنگی آمریکایی را خارج از میدان جنگ در بر گرفته است.