به گزارش افکارنیوز،

«حزام الاسد» عضو دفتر سیاسی جنبش «انصار الله» یمن از تداوم عملیات راهبردی نیروهای یمنی در عمق خاک عربستان سعودی خبر داد.

اخبار بین الملل- الاسد به پایگاه خبری المعلومه گفت که «پاسخ موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی ما، کمترین کاری است که می‌توان در قبال خون شهدا انجام داد».

وی با اشاره به تداوم حملات ائتلاف سعودی-اماراتی به زنان و کودکان یمنی گفت: «تا زمانی که سعودی متجاوز، به هدف قرار دادن کودکان، زنان و غیر نظامیان بی‌گناه اصرار داشته باشد، عملیات راهبردی در عمق سعودی ادامه دارد و متوقف نخواهد شد».

عضو انصار الله با تأکید بر اینکه «دشمن سعودی می‌داند که ارتش و کمیته‌های مردمی ما، زمام نبرد را در دست دارد»، خاطر نشان کرد، عملیات نظامی نیروهای یمنی،  به صورت کامل به زورگویی ائتلاف سعودی پایان خواهد داد.

در همین ارتباط، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به عملیات گسترده نیروهای یمنی در روز دوشنبه 23 تیر ماه جاری، تأکید کرد که در جریان این عملیات، تأسیسات نفتی و مواضع نظامی عربستان سعودی هدف قرار گرفت.

سریع گفت که نیروهای مسلح یمن در یک عملیات وسیع، تعدادی از پایگاهها و تأسیسات حیاتی و نظامی دشمن سعودی را در مناطق «جیزان»، «نجران» و «عسیر» در جنوب عربستان هدف قرار دادند.

در این حملات که به وسیله موشک‌های بالستیک و پهپادهای تهاجمی صورت گرفت، آشیانه جنگنده‌ها و سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه «خمیس مشیط» و فرودگاههای «ابها»، «جیزان» و «نجران» هدف قرار گرفت.

وی با تأکید بر ادامه «دفاع مشروع» گفت که این حملات تا تحقق آزادی و استقلال یمن انجام خواهد شد و نیروهای مسلح یمن تردیدی در اجرای عملیات‌های «دردناک» در آینده نیز نخواهند داشت.