به گزارش افکارنیوز،

چند روز از حادثه آتش سوزی برای ناو آمریکا می‌گذرد و بعد از آن هم این کشور در فواصل کوتاه، درگیر انفجار‌ها و آتش‌سوزی‌هایی شده است که هنوز منشا هیچ‌یک از آن‌ها را اعلام نکرده‌اند. مقامات آمریکایی هفته گذشته را با سکوت در قبال این آتش‌سوزی‌ها پشت سر گذاشتند. 

اخبار بین الملل-اولین حادثه روز ۲۳ تیر برای ناو «یو. اس. اس بونهام ریچارد» آمریکا رخ داد که برای تعمیرات دوره‌ای در پایگاه دریایی شهر سن دیگو در جنوب کالیفرنیا پهلو گرفته بود و یکشنبه صبح دچار آتش سوزی شد. براساس اخبار منتشر شده،  همزمان با آتش سوزی صدای انفجار هم از عرشه این ناو به گوش رسیده بود.

آتش سوزی در ناو هواپیمابر آمریکایی

ناوهواپیمابر یو‌اس‌اس بونهوم ریچارد قابلیت حمل ۲۰ فروند جنگنده «اف_۳۵» را داشت.

انفجار و آتش سوزی‌های مرموز در آمریکا

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد تحقیقات درباره علت این حادثه را آغاز کرده است.

گروههای اطفاء حریق در نهایت پس از چهار روز موفق به مهار آتش سوزی در این ناو جنگی شدند.

انفجار در بزرگترین کارخانه فولاد جهان

کارخانه فولاد آرسلورمیتال در شهر برنز هربور در ایالت ایندیانای آمریکا دومین حادثه هفته گذشته در این کشور بود. صبح پنجشنبه (به وقت آمریکا) این کارخانه، که گفته می‌شود بزرگترین کارخانه فولاد جهان است، دچار انفجار و آتش‌سوزی شد. این انفجار به آتش‌سوزی و ویرانی در تجهیزات نزدیک به کوره ذوب آهن این کارخانه منجر شد.

انفجار و آتش سوزی‌های مرموز در آمریکا
 این انفجار که در کوره ذوب آهن D این کارخانه روی داده، تلفات جانی به همراه نداشت و سخنگوی کارخانه فولاد آرسلورمیتال هم گفت که این انفجار به دلیل بروز مشکل در یکی از کوره‌ها روی داده و پس از بروز انفجار کارخانه بلافاصله تعطیل شده است. تاکنون اظهارات دقیق‌تری درباره  علت وقوع این حادثه اعلام نشده است.