به گزارش افکارنیوز،

«الکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه درباره رزمایش اضطراری ارتش روسیه که به صورت ناگهانی فرمان برگزاری آن صادر شده تاکید کرد که رزمایش نیروهای مسلح روسیه به منظور آمادگی برای ـ«رزمایش قفقاز 2020» است و هیچ ارتباطی با افزایش تنشهای اخیر میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان ندارد.

اخبار بین الملل-براساس گزارش خبرگزاری تاس، معاون وزیر دفاع روسیه هرگونه ارتباط بین این فعالیتهای آموزشی و درگیریهای اخیر میان باکو و ایروان را قویا رد کرد. 

فومین افزود: این رزمایشها طبق برنامه انجام شده و بخش اصلی آمادگی برای رزمایش قفقاز 2020 است.

وی همچنین تاکید کرد که وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه نشست توجیهی برای وابستگان نظامی خارجی مستقر در مسکو درباره رزمایش اضطراری اخیر نیروهای مسلح این کشور برگزار خواهد کرد. 

رزمایش نظامی روسیه درحالی انجام می‌شود که اخیرا تنش‌های مرزی میان نظامیان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه ناگورنو-قره باغ افزایش یافته است.

رئیس جمهور روسیه در روزهای گذشته دستور برگزاری یک رزمایش بزرگ با حضور 150 هزار پرسنل نظامی و صدها هواپیما و کشتی جنگی  برای اطمینان از تامین امنیت روسیه در جنوب غربی را صادر کرده است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه شب گذشته با همتای آذربایجانی خود در زمینه تحولات اخیر منطقه به صورت تلفنی رایزنی کرده است.