به گزارش افکارنیوز،

همزمان با اعلام ثبت ۳۶۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و فوت ۴ نفر در استرالیا طی ۲۴ ساعت گذشته، مقام‌های ایالت ویکتوریا از الزامی شدن پوشیدن ماسک در این ایالت خبر دادند. 

اخبار بین الملل-مردم شهر ملبورن پایتخت ویکتوریا دومین ایالت پرجمعیت استرالیا از امروز یکشنبه برای خروج از منازل خودشان باید ماسک بزنند و استفاده از ماسک الزامی شده است.

این تصمیم مقام‌های ویکتوریا پس از آن اتخاذ شد که طی دو هفته متوالی در این ایالت به صورت روزانه شمار ابتلا به کرونا سه رقمی بوده است.

«دنیل اندروز» فرماندار ویکتوریا ضمن اعلام الزامی شدن استفاده از ماسک در این ایالت هشدار داد، عدم استفاده از ماسک و پوشاندن صورت برای فرد متخلف ۲۰۰ دلار استرالیا (۱۴۰ دلار آمریکا) جریمه در پی خواهد داشت.

آخرین خبرها از ویکتوریا نشان می‌دهد، طی روز یکشنبه ۳۶۳ مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شد در حالی که روز گذشته شمار ابتلا ۲۱۷ مورد بود.

فرماندار ویکتوریا در یک نشست خبری تلویزیونی گفت: «ما باید برای یک مدت خیلی طولانی در ویکتوریا و شاید در دیگر بخش‌های کشور ماسک بزنیم».

وی افزود: «هیچ واکسنی برای این ویروس به شدت مُسری وجود ندارد. ماسک‌ها یک چیز ساده هستند اما مساله بر سر این است که عادتهایمان را تغییر دهیم و این موضوع (ماسک زدن) به بخشی ساده از زندگی روزمره ما تبدیل شود».

با اعلام فرماندار ویکتوریا برای استفاده اجباری از ماسک، این ایالت به اولین ایالت استرالیا تبدیل شده که ماسک زدن را الزامی کرده است.

آخرین آمارهای رسمی در استرالیا نشان می‌دهد که شمار مبتلایان در این کشور به ۱۱۸۰۲ نفر و تعداد قربانیان به ۱۲۲ تن افزایش یافته است.