به گزارش افکارنیوز،

کشور‌های عضو گروه بیست امروز یکشنبه در یک نشست مجازی نسبت به رکود اقتصادی جهانی در سایه شیوع ویروس کرونا هشدار دادند و متعهد شدند تلاش‌های خود را برای مواجهه با خطرات سیر نزولی اقتصاد بین‌الملل به حداکثر برسانند.

اخبار بین الملل-در بیانیه این نشست مجازی آمده است: «ما، اعضای گروه بیست مصمم هستیم که از تمام ابزار‌های سیاستگذاری موجود برای حفظ مشاغل، بهبود اقتصادی، ارتقای نظام اقتصاد جهانی استفاده کنیم. هرچند چشم انداز اقتصادی جهان در سایه شیوع ویروس کرونا کاملا نامشخص است.»

وزرای دارایی گروه بیست همچنین بر کمک به کشور‌هایی که متاثر از شیوع ویروس کرونا با بحران شدید اقتصادی مواجه هستند، تاکید کردند.

اعضای گروه بیست در ابتدا قرار بود یک نشست دو روزه را از روز شنبه در جده، عربستان سعودی برگزار کند، اما به دلیل بیماری همه گیر، آن به یک کنفرانس نیم روزه تبدیل شد. قرار است مذاکرات بعدی ۱۵ و ۱۶ اکتبر در واشنگتن در حاشیه نشست صندوق بین المللی پول و گردهمایی‌های سالانه بانک جهانی برگزار شود.

آرژانتین، استرالیا، برزیل، انگلیس، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا از اعضای گروه بیست هستند.