به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز یک‌شنبه و در پاسخ به سوال یک خبرنگار، از تعهد برای پذیرش نتایج انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا خودداری کرد و گفت که فعلا خیلی زود است که چنین تضمینی را بدهم!

اخبار بین الملل- وی در خصوص نتایج نظرسنجی و پیشتازی جو بایدن از او، گفت که خیلی به نتایج نظرسنجی‌ها اعتقادی ندارد و اینکه نتایج نظرسنجی‌ها در انتخابات سال ۲۰۱۶ هم نشان می‌داد که هیلاری کلینتون پیشتاز است اما نهایتا وی برنده انتخابات شد.

ترامپ طی مصاحبه‌ای با کریس والاس، خبرنگار شبکه «فاکس نیوز»، در پاسخ به این سوال که آیا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را می‌پذیرد یا خیر، گفت: «باید شرایط را ببینم. نمی‎خواهم فقط بله و یا خیر بگویم».

دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، صریحا اعلام کرد که اگر هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها پیروز انتخابات ریاست جمهوری شود، او نتایج را نخواهد پذیرفت.

ترامپ طی مصاحبه اخیر گفت: «نکته مهم اینکه، من در انتخابات شکست نمی‌خورم، زیرا نظرسنجی‌ها جعلی هستند. آنها در سال ۲۰۱۶ جعلی بودند و اکنون حتی جعلی‌تر هم هستند».

ترامپ ادعا می‌کند که نتایج نظرسنجی‌ها که حاکی از کاهش محبوبیت او هستند، قابلیت استناد ندارند و این که طرفداران او و حامیان حزب جمهوری‌خواه در آمریکا تمایلی به شرکت در نظرسنجی ندارند. 

تظاهرات گسترده علیه نژادپرستی نهادینه شده در آمریکا، حمایت تلویحی ترامپ از نژادپرستان و عدم توانایی او در مدیریت شیوع ویروس کرونا از جمله مواردی است که منجر به کاهش محبوبیت او طی ماه‌های اخیر شده است.