به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از جو بایدن ، نامزد دموکرات‌ها خواست تا تست هوش دهند تا مشخص شود کدام یک باهوش‌تر هستند و از توانایی ذهنی بالایی برای اداره کشور دارند.

اخبار بین الملل-ترامپ در مصاحبه با کریس والاس از شبکه فاکس نیوز در مورد نظرسنجی‌های اخیر درباره میزان هوشش و اینکه آیا از توانایی ذهنی کافی برای اداره کشور برخوردار است توضیحاتی داد.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۱ درصد آمریکایی‌ها اعلام کرده اند که مستأجر کنونی کاخ سفید توانایی‌های ذهنی کافی برای اداره کشور ندارد.

ترامپ ضمن امتناع از اظهار نظر درباره این نظرسنجی گفت: «این مسئله با یک آزمون ذهنی از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری مشخص می‌شود. بیایید حالا امتحان کنیم. من و جو بنشینیم و یک تست بدهیم.»

ترامپ طی چند ماه اخیر بار‌ها از رقیب دموکرات خود انتقاد کرده است که برای تصدی سمت ریاست جمهوری «بسیار پیر» است و «نمی‌تواند دو جمله را کنار هم ردیف کند».

این در حالی است که جو بایدن و ترامپ به ترتیب ۷۷ و ۷۴ سال دارند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر آینده برگزار می‌شود. بر اساس یک نظرسنجی که شبکه‌ای بی سی و نشریه واشنگتن پست نتیجه آن را دیروز یکشنبه منتشر کردند، جو بایدن در این انتخابات ۵۵ درصد و دونالد ترامپ ۴۰ درصد آرا را به دست خواهند آورد.