به گزارش افکارنیوز،

طبق یافته‌های یک تحقیق جدید، کودکان سیاه‌پوست بیشتر از کودکان سفید پوست بعد از جراحی‌های معمول جان خود را از دست می‌دهند. نتایجی که با یافته‌ها در خصوص بزرگسالان سیاه‌پوست در مقایسه با سفیدپوست مطابقت دارد.

اخبار بین الملل-محققان داده‌های ملی در خصوص ۱۷۳ هزار عمل جراحی را از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ بررسی کردند. عمل آپاندیس و جراحی ارتوپدی از رایج‌ترین عمل‌ها بودند. اختلاف مرگ‌ومیر سیاه‌پوستان در مقایسه با سفیدپوستان قابل توجه بود. ۲۳ کودک و نوجوان در مدت ۳۰ روز پس از جراحی جان خود را از دست دادند، در حالی که این آمار درباره همتایان سفیدپوست آن‌ها ۱۳ مورد بود.

افرادی که سابقه جراحی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت، کمتر از ۱۷ سال داشتند و قبل از جراحی نسبتاً سالم بودند. در حالی که کودکان سیاه‌پوست مشکلات قلبی و گوارشی بیشتری در مقایسه با سفیدپوستان داشتند، مشکلات پیش‌زمینه‌ای در آن‌ها رایج نبود.

دکتر «نافیو»، نویسنده ارشد این تحقیق در بیمارستانی در کلمبوس مرکز ایالت اوهایو معتقد است تفاوت‌ها، نتایج تحقیق را به طور کامل توضیح نمی‌دهند. در تحقیقی دیگر تفاوت‌ها در کیفیت بیمارستان و تعصب دکتر، به عنوان عوامل دخیل در نابرابری نژادی در حوزه سلامت دانسته شده‌اند اما نافیو می‌گوید این عوامل خارج از محدوده این تحقیق است و دلایل اختلافات یافت شده، مشخص نیست.

در سرمقاله نشریه‌ای در خصوص طب اطفال با عنوان Pediatrics در خصوص نتایج این تحقیق آمده «نتایج این مشکل را برجسته می‌کند و باید باعث شود پزشکان و بیمارستان‌ها با تعصبات خود مقابله کنند».

در این نشریه به تحقیقی در گذشته اشاره شده که نشان می‌داد دکترها تعصب بیشتری برای تجویز داروهای نارکوتیک به منظور تسکین درد کودکان سفیدپوست بعد از عمل، نسبت به کودکان سیاه‌پوست دارند. تحقیق دیگری هم نشان داد دکترها اغلب درد در بیماران سیاه‌پوست را دست کم می‌گیرند.