به گزارش افکارنیوز،

در ادامه ابراز نگرانی‌های چهره‌های حزب جمهوری‌خواه درباره احتمال شکست دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ، رئیس سابق مجلس نمایندگان هم در یک نشست خصوصی درباره احتمال باختن ترامپ هشدار داد.

اخبار بین الملل-پایگاه «هیل» گزارشی درباره خبر اخیر روزنامه نیویورک تایمز درباره ابراز نگرانی «پل رایان» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا درباره ناکامی رئیس‌جمهور هم حزبی خودش در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ منتشر کرد.

پیشتر نیویورک تایمز گزارش داد، رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ هشدار داد که ترامپ با خطر باختن انتخابات در ویسکانسین و برخی دیگر از ایالت‌های تعیین کننده مواجه است.

طبق این گزارش، وی در یک نشست به میزبانی شرکت «سولامر» که یک شرکت نزدیک به میت رامنی است، درباره احتمال شکست ترامپ در انتخابات هشدار داد.

رایان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ به عنوان گزینه معاونت ریاست جمهوری آمریکا در کنار رامنی با باراک اوباما و جو بایدن رقابت کرد اما آنها رقابت را به دموکرات‌ها واگذار کردند.

وی که خودش اهل ویسکانسین است، اخیرا در یک نشست درباره احتمال پیروزی بایدن بر در این ایالت و برخی دیگر از ایالت‌هایی که ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ پیروز شده بود، ابراز نگرانی کرد.

رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا حتی درباره احتمال شکست ترامپ در ایالت آریزونا که به طور سنتی حامی حزب جمهوری‌خواه بوده است، هشدار داد و گفت: «در حال حاضر اوضاع علیه ما (حزب جمهوری‌خواه) است».

وی در این نشست افزود: «بایدن دارد از ترامپ می‌برد و اگر اینطور ادامه یابد او (ترامپ) نمی‌تواند در ایالت‌هایی از قبیل ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا پیروز شود».

انتشار اظهارات پل رایان درباره احتمال شکست ترامپ، با واکنش «تیم مورتا» سخنگوی ستاد (کارزار) انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا مواجه شد.

سخنگوی ستاد ترامپ اعلام کرد: «ما به طور مداوم در حال رصد ۱۷ ایالتی هستیم که مشخص خواهد کرد چه کسی رئیس‌جمهور بعدی است و این موضوع شامل ویسکانسین، آریزونا و پنسیلوانیا می‌شود».

وی افزود: «رئیس‌جمهور ترامپ در همه این ۱۷ ایالت در موقعیت مستحکمی است و در این وضعیت خواهد بود و دوباره انتخاب (پیروز) خواهد شد. جو بایدن یک نامزد ضعیف است و کاملا مشخص است که او آلت دست چپ افراطی است. رئیس‌جمهور ترامپ به وعده‌هایش پایبند بوده است و از منظر دستاوردها برای مردم آمریکا یک کارنامه قوی دارد و دوباره انتخاب خواهد شد».

اظهارنظرها درباره احتمال شکست یا پیروزی ترامپ در حالی انجام می‌گیرد که نتایج نظرسنجی‌ها از پیشتازی جو بایدن حکایت دارد اما رئیس‌جمهور آمریکا این نظرسنجی‌ها را «نظرسنجی‌های جعلی» خوانده و رد کرده است.

به رغم مواضع ترامپ، بر اساس نظرسنجی شبکه «ای‌بی‌سی» و روزنامه «واشنگتن پست»، بایدن ۵۵ درصد آرا را به خود اختصاص داده و ترامپ توانست تنها ۴۰ درصد آرا شرکت‌کنندگان را به نام خود ثبت کند.