به گزارش افکارنیوز،

پایگاه «الخبر المینی» به نقل از منابعی که آنها را «دیپلمات» خواند، امروز (دوشنبه)، ادعا کرد که دولت مستعفی یمن تحت فشار سعودی توافقی با مصر در ارتباط با محافظت از تنگه «باب المندب» در جنوب یمن امضا کرده است.

اخبار بین الملل- در همین ارتباط، روز گذشته نیز منابع خبری از ورود «معین عبدالملک» نخست‌وزیر دولت مستعفی یمن به مصر و دیدار با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور خبر دادند.

طبق این گزارش، برخی منابع دیپلماتیک ادعا کردند که با فشار سعودی، و تحت عنوان «محافظت از کریدورهای دریایی در باب المندب» مصر اجازه دخالت در یمن را یافته است.

الخبر الیمنی در ادامه گفت که توافق یادشده به صورت محرمانه، شامگاه روز یکشنبه،‌ میان معین عبدالملک و «مصطفی مدبولی» نخست‌وزیر مصر امضا شده است.

این پایگاه خبری همچنین گزارش داد که این توافق چند روز پس از ورود هیأتی مصری متشکل از کارشناسان نظامی و با همیاری نیروهای اماراتی به جزیره «میون» صورت گرفته است که  طبق ادعای الخبر المینی، قاهره بنا دارد یک پایگاه نظامی در جزیره یادشده احداث کند.

الخبر الیمنی در ادامه افزود که ترکیه بیم آن دارد که «دخالت‌های مستقیم» ترکیه در امور یمن، در کنار جبهه‌های «لیبی» و «اتیوپی» منجر به ایجاد جبهه سومی در باب المندب علیه این کشور شود.

این پایگاه خبری یمنی همچنین گفت که عربستان سعودی با این اقدام بنا دارد، شکست گذشته خود یا همان عدم پیشروی در پنج سال اخیر در جنگ علیه یمن را جبران کند و بخش سواحل غربی یمن را درگیر جنگ کند.

دیگر منابع خبری نیز گزارش دادند که معین عبدالملک امروز نامه‌ای دست‌نویس از «عبد ربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن به السیسی تحویل داده است.