به گزارش افکارنیوز،

شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین بر حمایت پکن از منافع فلسطین و راه حل دو کشور در مذاکرات صلح با رژیم صهیونیسیتی تاکید کرد.

اخبار بین الملل-شی جین پینگ در گفتگویی تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با تاکید بر حمایت از راه حل تشکیل دو کشور افزود چین از مطالبات به حق فلسطین حمایت می‌کند. وی گفت این کشور به گفتگو و مذاکرات بین طرفین اعتقاد دارد.

شی در بخشی از این گفتگوی تلفنی یادآور شد موضع پکن حمایت از راه حل دو کشور و ایجاد دولت فلسطینی در چارچوب مرز‌های ۱۹۶۷ با مرکزیت قدس است. رئیس جمهور چین همچنین از جامعه بین‌المللی خواست در تلاش در جهت تقویت صلح در منطقه، موضع‌گیری منصفانه‌ای را در خصوص مسئله فلسطین اتخاذ کنند.

رئیس جمهور چین تاکید کرد: ما به اهمیت از سرگیری روند صلح بر مبنای توافقات بین‌المللی و به ویژه راه حل دو کشور آگاهیم و آماده همکاری و کمک در این زمینه هستیم.

رژیم صهیونیستی که سالهاست سرزمین‌های مادری فلسطینیان را تحت اشغال خود درآورده است، این روز‌ها رویای گسترش حاکمیت غیرقانونی خود بر بخش‌هایی از کرانه باختری را در سر می‌پروراند. بر اساس طرح به اصطلاح صلح دونالد ترامپ موسوم به معامله قرن، بخش عمده‌ای از کرانه باختری به اراضی اشغالی ضمیمه خواهد شد. بر اساس این طرح کاملا یک‌طرفه و صهیونیستی، همچنین قدس به عنوان پایتخت اراضی اشغالی به رسمیت شناخته خواهد شد.

طرح مذکور که به نحوی ناقض دولت مستقل فلسطین است، موجب اعتراض گروه‌های مقاومت در منطقه و همچنین تشکیلات خودگردان فلسطین شده است. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرده که در صورت عملی شدن طرح الحاق، دیگر هیچ توافق دوجانبه‌ای با رژیم صهیونیستی معتبر نخواهد بود.