به گزارش افکارنیوز،

رئیس جمهور آمریکا با طرح ادعایی جنجالی در مورد میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور، باز هم خبرساز شد.

اخبار بین الملل-دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز در ادعایی کاملا نادرست گفت آمریکا کمترین میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در همه دنیا دارد. رئیس جمهور آمریکا خطاب به کریس والاس، مجری فاکس نیوز گفت: شنیده ام ما یکی از پایین‌ترین و شاید کمترین میزان مرگ و میر را در هر نقطه جهان داریم. شنیده ام که ما بهترین میزان مرگ و میر را داریم.

در حالی که آمریکا با بیش از ۱۴۳ هزار نفر قربانی ویروس کرونا، فاصله فاحشی با دیگر کشور‌های دنیا دارد، ترامپ خطاب به مجری فاکس نیوز گفت: شما می‌گویید ما بدترین آمار مرگ و میر را در جهان داریم، اما ما بهترین میزان را داریم.

به نوشته سی ان ان، ادعا‌های رئیس جمهور آمریکا نه تنها صحیح نیست که حتی نزدیک به واقعیت نیز نیست.

براساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا با بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا همچنان به یکه تازی در میان کشور‌های دنیا ادامه می‌دهد. شمار جانباختگان ویروس کرونا در آمریکا بیش از ۱۴۳ هزار نفر گزارش شده که با فاصله فاحش از برزیل با ۸۰ هزار قربانی در جایگاه نخست دنیا قرار دارد.

ترامپ که به طرح ادعا‌های بی اساس درباره ویروس کرونا شناخته شده است پیشتر نیز مدعی شد آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ناشی از میزان بالای آزمایش‌های تشخیصی ویژه این بیماری است.