به گزارش افکارنیوز،

نیرو‌های الحشدالشعبی شب گذشته با نفوذ و حمله عناصر داعش به جنوب شهر سامرا در استان صلاح‌الدین مقابله کردند.

اخبار بین الملل-الحشدالشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیرو‌های لشکر ۴۱ الحشدالشعبی در این عملیات حضور داشته و نگذاشتند عناصر گروه تروریستی داعش حمله به جنوب سامرا را آغاز کنند و آنان را ناکام گذاشتند.

نیرو‌های لشکر ۳۱۳ الحشدالشعبی نیز توانستند گروه تروریستی که عامل شهادت فرمانده پلیس فدرال در شهر سامرا بود را هدف قرار دهند.

اخبار بین الملل-در این عملیات تمامی عناصر این گروه تروریستی در شمال شرق سامرا کشف و به هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر، وزارت کشور عراق از دستگیری مسئول رسانه‌ای داعش در استان کرکوک خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس داده‌های اطلاعاتی دقیق، نیرو‌های مهندسی پلیس فدرال عراق توانستند تروریستی را دستگیر کنند که مسئول رسانه‌ای گروهک‌های تروریستی داعش در این استان بوده است و همچنین در دیوان خدمات این گروه هنگام اشغال برخی مناطق این شهر فعالیت داشته است.

بر اساس این بیانیه، مسئول رسانه‌ای داعش به دست داشتن در عملیات‌های تروریستی مختلف و متعدد علیه نیرو‌های امنیتی و مردم اعتراف کرده است.

نیرو‌های اطلاعاتی با رصد دقیق محل اختفای این تروریست را کشف کردند و پلیس فدرال براساس ماده ۴ قانون مبارزه با تروریسم، به این مخفیگاه حمله و این عنصر را دستگیر کرد و برای انجام تحقیقات بیشتر و دریافت حکم، این تروریست را به دستگاه قضایی تحویل داد.

در موصل نیز نیرو‌های الحشدالشعبی بر اساس داده‌های اطلاعاتی دقیق، تروریست ملقب به «ابوحارث» که در دیوان نظامی داعش فعالیت داشته است را با کمین در یکی از ایست و بازرسی‌های شهر موصل دستگیر کنند.