به گزارش افکارنیوز،

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مصاحبه ای اعلام کرد کسانی که نگران اوضاع در خاورمیانه هستند باید نگران اتفاقات در دور دوم ریاست جمهوری دونالد ترامپ باشند.

اخبار بین الملل-جان بولتون در مصاحبه با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی ، گالاتز، با اشاره به مبهم بودن آینده سیاسی در آمریکا گفت: اسرائیل باید برای تامین امنیت خود دست به اقدام بزند و در انتظار حرکت از سوی دولت کنونی آمریکا نباشد.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا افزود در صورت پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات نوامبر و برداشته شدن بار انتخابات از دوش او، خاورمیانه باید خود را آماده تحولات اساسی کند.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در بخشی از این مصاحبه در خصوص حوادث اخیر در تاسیسات هسته ای نطنز گفت ادعا نمی کند که اطلاعی درباره نحوه وقوع این حوادث دارد. اما اگر این حوادث برنامه ریزی شده باشند، به نظر می رسد هدف برنامه هسته ای ایران باشد. مشاور جنگ طلب سابق دولت آمریکا افزود: من از هر انگیزه‌ای اعم از مخالفت با دولت ایران و یا عوامل خارجی در پس انفجار نطنز، کاملا حمایت می‌کنم.

پایگاه خبری میدل ایست آی مستقر در لندن اخیرا با استناد به برخی گزارش‌های خبری مدعی شد ایران، رژیم صهیونیستی و آمریکا را در پس حادثه آتش سوزی اخیر در سایت شهید احمدی روشن در نطنز می‌داند. این ادعا‌ها در حالی مطرح می‌شود که عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به جوسازی رسانه‌ای هشدار داد که اگر تهران به این نتیجه برسد که عناصر خارجی در حادثه نطنز نقش داشته اند، با عواقبی روبرو خواهند شد.

کیوان خسروی، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره حادثه اخیر در سایت هسته‌ای نطنز گفت: بررسی‌های فنی و امنیتی انجام شده از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط، علت وقوع حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنجشنبه ۱۲ تیرماه به وقوع پیوست به صورت دقیق مشخص کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه‌ای به وقوع حادثه در یکی از سوله‌های در دست احداث مجتمع غنی‌سازی اورانیوم نطنز واکنش نشان داد و اعلام کرد هیچگونه مواد هسته‌ای و رادیو اکتیوی در محل حادثه مشاهده نشده است.