به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پیام توئیتری مدعی شد که اگر دموکرات‌ها پس از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر ۲۰۲۰ کاخ سفید را به دست بگیرند، بازار بورس به شدت سقوط خواهد کرد.

اخبار بین الملل- ترامپ در این پیام توئیتری بدون اشاره مستقیم به نام رقیب بزرگ خود جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا نوشت: ارقام بورس کاملا حاکی از قدرت بازار است. آیا می‌خواهید شاهد سقوط آن باشید؟ پس به چپی‌های افراطی با مالیات‌های بزرگ [که آن‌ها وضع می‌کنند] رای دهید.

رئیس جمهور آمریکا در حالی نسبت به سقوط بازار بورس هشدار داده است که دو ماه قبل همزمان بانگرانی‌ها درباره تداوم و شدت رکود اقتصادی به دلیل شیوع کرونا، ارزش سهام در بازار‌های بورس آمریکا به شدت کاهش یافت.

پیش از این، ستاد انتخاباتی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها اعلام کرد که معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر، ۷۷۵ میلیارد دلار برای مراقبت از کودکان، سالمندان و معلولان اختصاص دهد. بایدن می‌خواهد بودجه بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۱ توزیع شود تا بودجه لازم برای مراقبت از کودکان، سالمندان و همچنین مراقبت طولانی مدت از معلولین فراهم شود. ستاد انتخاباتی بایدن گفته است که این طرح امکان ایجاد حدود ۱۵۰ هزار شغل را فراهم می‌کند. بعلاوه، بایدن قول داده که قانون منشور حقوق کارگران داخلی را امضا کند.