به گزارش افکارنیوز،
شمارش آرا انتخابات پارلمانی  سوریه  به پایان رسیده و نتایج اعلام شده نشان می دهد که حزب «بشار اسد»، رییس جمهور سوریه در این انتخابات، اکثریت مورد انتظار را به دست آورده است.

اخبار بین الملل- به گزارش «تی آر تی»، «سانا» و «فرانس ۲۴»، حزب «بعث» سوریه و متحدانش موفق شدند، اکثریت کرسی‌های پارلمان این کشور را از آن خود کنند.

شمار کرسی‌های کسب شده توسط آنان در سومین انتخابات پارلمانی پس از اصلاح قانون اساسی، ۱۷۷ کرسی از ۲۵۰ کرسی پارلمان است. حزب حاکم و متحدانش در دور پیشین انتخابات پارلمانی ۲۰۰ کرسی از ۲۵۰ کرسی را از آن خود کرده بودند.
«سامر زمریق»، رییس کمیسیون انتخابات سوریه در کنفرانسی خبری با تایید خبر پایان کار شمارش آرا در کمیته‌های فرعی قضایی در استان‌ها و اعلام نتیجه به کمیسیون انتخابات این کشور، میزان مشارکت را ۳۳.۱۷ درصد اعلام کرد.
 
وی همچنین گفت «نامزد‌هایی که به نتیجه انتخابات اعتراض دارند، می‌توانند از روز چهارشنبه به مدت سه روز برای طرح شکایت خود اقدام کنند.»
 
این انتخابات دو بار به دلیل شیوع بیماری «کرونا» به تعویق افتاده بود.

رای گیری سومین دوره انتخابات پارلمانی سوریه پس از اصلاح قانون اساسی، روز یکشنبه هفته جاری در بیش از ۷ هزار حوزه رای گیری در ۱۴ استان در سراسر سوریه حتی در مناطق تحت کنترل مخالفان برگزار شد.