به گزارش افکارنیوز،

ارتش سوریه در استان رقه واقع در شمال این کشور با عناصر گروه تروریستی داعش درگیر شد.

اخبار بین الملل- یک منبع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که این درگیری‌ها در صحرای رقه به شدت صورت گرفت و همزمان با آن، جنگنده‌های سوری نیز مسیر امدادرسانی تروریست‌ها و تحرکات آنان در این منطقه را هدف قرار دادند.

این منبع تأکید کرد، چند دسته از عناصر داعش قصد داشتند در صحرای «الرصافه» واقع در ۳۰ کیلومتری جنوب رقه به مواضع ارتش سوریه حمله کنند که نیروهای شناسایی سوری، تلاش این عناصر برای نفوذ به منطقه را رصد کردند.

وی تصریح کرد، پس از شناسایی تحرکات تروریست ‌ها و حملات هوایی، خودروهای عناصر داعش منهدم و شماری از آنان کشته و زخمی شدند.

به گفته این منبع، عناصر مسلح داعش همیشه در حال جابجایی در صحراهای رقه و دیرالزور (شرق سوریه ) هستند و برای سرقت، به غیر نظامیان حمله می‌کنند تا بتوانند منابع مالی خود را تأمین کنند.

ارتش سوریه در برهه اخیر، پاکسازی کامل صحرای شرق حماه را در دستور کار قرار داده که از نظر جغرافیایی به صحراهای حمص و رقه متصل است.

عناصر داعش نیز برای در امان ماندن از عملیات‌های ارتش سوریه به منطقه «التنف» فرار می‌کنند. این منطقه تحت اشغال نظامیان تروریست آمریکایی و عناصر تروریستی وابسته به آن در گروه «مغاویر الثورة» قرار دارد.