به گزارش افکارنیوز،

کمیته امور اسرای یمنی اعلام کرد که «مختار علی الطریم الیوسفی» اسیر یمنی بر اثر شکنجه توسط مزدوران ائتلاف سعودی در یکی از زندان‌های استان «تعز» جان باخت.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش شبکه المسیره،  کمیته امور اسرای یمنی گفت که مزدوران ائتلاف سعودی ، الیوسفی را سه سال پیش بدون هیچ گناهی ربوده و در همه این مدت مورد شکنجه قرار می‌دادند.

در بیانیه کمیته اسرای یمنی آمده است: «ما این جنایت پلید را محکوم می‌کنیم و ائتلاف متجاوز و مزدوران آن را مسئول حقوقی  و اخلاقی در قبال این جنایت می‌دانیم».

در این بیانیه از فرستاده ویژه سازمان ملل خواسته شده است این جنایت و جنایات قبلی ائتلاف سعودی و مزدورانش را که نقض توافق سوئد مبنی بر حمایت از اسرا است، محکوم کند.

مسئولان جنبش انصارالله یمن و ائتلاف سعودی-اماراتی بر اساس توافق سوئد در دسامبر ۲۰۱۸ بر سر تبادل اسرا به توافق رسیدند که به موجب این توافقنامه، قرار بود همه بازداشت‌شدگان یمنی یا کشورهای عضو ائتلاف سعودی طی چند مرحله و طبق جدول زمانی آزاد می‌شوند اما عربستان سعودی در اجرای توافق کارشکنی می‌کند.

دولت نجات ملی یمن یازدهم فروردین ماه هم خبر داد که  به دنبال نشستی یک هفته‌ای تحت نظارت سازمان ملل در اردن با دولت مستعفی درباره مبادله ۱۴۰۰ اسیر در راستای توافق سوئد به توافق رسیده، اما کارشکنی‌های ائتلاف مانع عملی شدن این توافق شده است.