به گزارش افکارنیوز،

مجلس نمایندگان آمریکا با 233 رای موافق در برابر 183 رای مخالف به طرحی رای مثبت داده است که بر اساس آن ممنوعیت سفر اعمال شده از سوی دونالد ترامپ لغو می‌شود.

اخبار بین الملل- بر اساس این گزارش، طرح مصوب مجلس نمایندگان آمریکا همچنین قدرت و اختیارات ترامپ برای اعمال محدودیت سفر علیه شهروندان سایر کشورها را لغو می‌کند و مانع از تبعیض مذهبی در تصمیمات مربوط به مهاجرت خواهد شد.

بر اساس این طرح، وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی آمریکا باید پیش از اعمال هرگونه محدودیت سفر علیه شهروندان خارجی، با کنگره مشورت کنند، در غیر این صورت هرگونه دستور رئیس جمهور لغو خواهد شد. افرادی که از این محدودیت‌های غیرقانونی متضرر شوند می‌توانند به دستگاه قضایی آمریکا شکایت کنند.

البته برای تبدیل شدن به قانون، این طرح باید در مجلس سنا که در کنترل جمهوری خواهان است بررسی شود و بعید است در مدت زمان کوتاه به قانون تبدیل شود.

حامیان این طرح بر این باورند که چنین قانونی یک گام بزرگ برای لغو سیاست‌های تبعیض آمیز و غیرقانونی است. ترامپ نخستین بار در سال 2017 محدودیت‌های سفر را علیه اتباع کشورهای سوریه، عراق، ایران، سودان، لیبی، یمن و سومالی اعمال کرد.