به گزارش افکارنیوز،

خلف خلف‌اف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با انتقاد از ناتوانی پلیس آمریکا گفت: پلیس این کشور به هنگام هجوم ارمنی‌ها در تجمع مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در لس آنجلس نتوانست از کنسولگری و شهروندان ما حفاظت کند.

اخبار بین الملل- "خلف خلف‌اف" در کنفرانس خبری گفت: من با سفیر آمریکا در باکو در خصوص هجوم ارمنستانی‌ها به اتباع جمهوری آذربایجان مذاکره و ابراز تاسف کردم که پلیس آمریکا نتوانست از کنسولگری و شهروندان جمهوری آذربایجان در مقابل هجوم ارامنه حفاظت کند.

او افزود: پلیس آمریکا در حال بررسی موضوع است و نظر حقوقی خواهد داد.

"خلف خلف‌اف" افزود: ارمنستان بعد از شکست در میدان جنگ، در واشنگتن، تورنتو، استکهلم، لس آنجلس، بروکسل و دیگر شهر‌ها ضد شهروندان ما اقدامات خرابکارانه انجام داده است و ما با سفرای دیگر کشور‌ها هم در این خصوص دیدار و گفت‌وگو خواهیم کرد.

او گفت: دولت جمهوری آذربایجان در کنار تک تک هموطنان خود است و ما اجازه نخواهیم داد که ارمنستان در خارج از کشور به شهروندان و مراکز دیپلماتیک ما فشار وارد کند.

به دنبال درگیری‌های اخیر میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، شهروندان دو طرف در برخی از کشور‌ها با برگزاری تجمع از کشور‌های خود حمایت کردند.

روز سه شنبه بین شهروندان دو کشور مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در لس آنجلس درگیری روی داد که بر اساس اعلام منابع خبری جمهوری آذربایجان، هفت شهروند این کشور در این درگیری زخمی شدند و پلیس در کنترل آن ناموفق ماند.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه به همین علت سفیر آمریکا در باکو را احضار کرده بود.