به گزارش افکارنیوز،

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان شهادت یکی از نیروهای کادر این حزب در سوریه را «تهاجم» دانست و گفت که معادله بازدارندگی حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی همچنان پابرجاست.

اخبار بین الملل- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق سوریه طی هفته گذشته منجر به شهادت «علی کامل محسن»، از نیروهای حزب‌الله شد و همین مسئله باعث نگرانی صهیونیست‌ها از پاسخ حزب‌الله شده است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در پاسخ به این سؤال که حزب‌الله پاسخ این حمله را کی خواهد داد، اظهار داشت که ترجیح می‌دهد به این سؤال پاسخ ندهد و پاسخ آن را به زمان واگذار کند و همه از جمله اسرائیلی‌ها به آن فکر کنند و (نگران باشند).

شیخ نعیم قاسم با بیان اینکه قواعد درگیری حزب الله با رژیم صهیونیستی تغییر نکرده است، اظهار داشت: «معادله بازدارندگی [برای پاسخ دادن به تجاوزات و تهاجم اسرائیل] پابرجاست و ما در حزب الله قصد نداریم این معادله را تغییر دهیم».

او گفت که بررسی میدانی منطقه و فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به دنبال کشاندن حزب الله به یک جنگ نیست؛ چرا که اوضاع داخلی این رژیم به ویژه به دلیل کرونا اجازه جنگ‌افروزی به تل‌آویو را نمی‌دهد و محبوبیت دونالد ترامپ در داخل آمریکا کاهش یافته است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تهدید‌های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی علیه مقاومت لبنان را در چار چوب یاوه‌گویی این رژیم دانست و گفت که حزب الله پاسخ هرگونه تجاوز رژیم تل‌آویو را خواهد داد و جنگ ۳۳ روزه نمونه واضح موضع مقاومت در برابر تجاوزات صهیونیست‌هاست.

او ادامه داد: «محور مقاومت در گذشته و حال همواره در موضع دفاع از خود بوده و در نتیجه، فضای جنگی در ماه‌های آینده را بعید می‌دانم».

موضع لبنان در برابر ایجاد مزاحمت برای هواپیمای ایرانی

شیخ نعیم قاسم در ادامه، در پاسخ به اینکه چرا دولت لبنان ایجاد مزاحمت برای هواپیمای ایرانی را محکوم نکرد و موضعی اتخاذ نکرد، اظهار داشت که دولت باید در این مسئله باید موضع اتخاذ کند؛ چرا که علاوه بر به خطر انداختن جان انسان‌ها، شماری از شهروندان لبنانی هم در داخل این هواپیما بوده‌اند.

او در چرایی این اقدام خطرناک آمریکایی‌ها نیز گفت: «آمریکایی‌ها با این اقدام خود [صراحتاً] می‌خواهند بگویند که حضور آن‌ها [در سوریه] برای سنگ‌اندازی در برابر راه حل سیاسی و حمایت از اسرائیل است».

شیخ قاسم همچنین احتمال داد که ایجاد مزاحمت برای هواپیمای ایرانی، تلاش آمریکا برای ارسال پیامی در رابطه با توافق راهبردی دفاعی بین سوریه و ایران باشد.