به گزارش افکارنیوز،

به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب در کنفرانسی خبری در پاسخ به یکی از خبرنگاران مبنی بر عملکرد دولت او و پیش‌بینی وضع حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور گفت: نتایج نظرسنجی‌های اخیر بسیار خوب است و ما در کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، آریزونا، جورجیا و فلوریدا پیشتاز هستیم.

اخبار بین الملل- رئیس جمهور آمریکا همچنین با حمله به رسانه‌های این کشور افزود: ما اخبار جعلی داریم، وقتی به این گونه اخبار و نظرسنجی‌ها نگاه می‌کنیم وضعیت بسیار وحشتناک است، ولی چهار سال پیش هم همین طور بود، من در همه جا‌ها داشتم می‌باختم، در همه ایالت‌هایی که طبق نظرسنجی‌ها من بازنده بودم، در نهایت پیروز شدم.

این اظهارات دونالد ترامپ در حالی مطرح می‌شود که وی اخیرا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز»، شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور را پیش‌بینی کرده بود و به این شبکه خبری آمریکایی گفت که «جو بایدن» احتمالا رئیس جمهور خواهد بود.

نتایج نظرسنجی‌ها تا روز دوشنبه ۲۷ ژوئیه، در اکثر ایالت‌های آمریکا نشان می‌دهند که جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات در انتخابات رئیس جمهوری آمریکا، ۹ ممیز یک دهم درصد از دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواه خود پیشی گرفته است.

بر اساس گزارش موسسه نظرسنجی ریل کلیر پولیتیکس، ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که از جو بایدن حمایت می‌کنند و در مقابل ۴۰.۹ درصد از دونالد ترامپ اعلام حمایت کرده‌اند.