به گزارش افکارنیوز،

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان امروز سه‌شنبه در سخنانی در جلسه شورای عالی دفاع این کشور تجاوزات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان را محکوم کرد.

اخبار بین الملل- طبق گزارش شبکه المیادین، عون گفت که آنچه روز گذشته در جنوب لبنان رخ داد، تهدیدی برای فضای باثبات جنوب این کشور است به ویژه اینکه شورای امنیت سازمان ملل بزودی تمدید مأموریت نیروهای صلح‌بان این سازمان در جنوب لبنان (یونیفل) را بررسی خواهد کرد.

عصر روز دوشنبه (دیروز) رسانه‌های صهیونیستی از وقوع حادثه‌ای امنیتی در منطقه مزارع شبعا خبر داده و مدعی شدند که نیروهای حزب‌الله قصد انجام عملیاتی را داشته که با پیش‌دستی نظامیان صهیونیست، این عملیات خنثی شده است.

حزب‌الله اما ساعتی بعد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد نه تنها هیچ اقدامی از سوی نیروهای آن انجام نشده بلکه این حادثه امنیتی محصول نگرانی و دستپاچگی صهیونیست‌هاست که آنها را مجبور به دروغ‌پردازی و تیراندازی بیهوده کرده است.

در بیانیه حزب‌الله آمده است: «تمام آنچه رسانه‌‌های دشمن در ارتباط با خنثی کردن عملیات نفوذ از خاک لبنان به داخل فلسطین ادعا کردند، نادرست است... ادعاهای اشغالگران تلاشی است برای ابداع پیروزهای دروغین و توهم‌آمیز».