به گزارش افکارنیوز،

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از تحریم دو مقام سابق وزارت نیروی ونزوئلا خبر داد.

اخبار بین الملل- وی در پیامی در توئیتر نوشت: «"لوئیس آلفردو موتا دومینگز" و "خوزه لوگو گومز» وزیران سابق نیروی ونزوئلا از جایگاه خود برای ثروتمند کردن خودشان به جای مردم ونزوئلا استفاده کردند. من موتا و لوگو را به عنوان افرادی غیرمجاز برای ورود به آمریکا اعلام می‌کنم.»

دولت آمریکا مدت‌هاست که با هدف سرنگون ساختن دولت « نیکلاس مادورو » رئیس جمهور ونزوئلا تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کرده و کشورهایی همچون کوبا و روسیه را که با ونزوئلا همکاری تجاری دارند، تحت فشار قرار داده است.

آمریکا در راستای ایجاد هرج و مرج در ونزوئلا، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا برسمیت شناخته است.

این در حالی است که تحریم‌های آمریکا طی ماه‌های اخیر به کمبود سوخت در ونزوئلا منجر شده است. با این وجود، مقام‌های آمریکایی در محافل خصوصی می‌گویند شکست دولت آمریکا در براندازی «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا به عاملی برای سرخوردگی کاخ سفید منجر شده است. 

با توجه به بحران سوخت در ونزوئلا،  ایران از ماه آوریل تاکنون ۵ نفتکش که مجموعا حدود ۱.۵ میلیون بشکه بنزین حمل می‌کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نیازمند است، ارسال کرده و این محموله‌ها اندکی از صف‌های طولانی در پمپ‌های بنزین این کشور کاسته است.