به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های روسی روز سه شنبه از کشته شدن یک شهروند اهل کشورهای آسیای میانه که قصد انجام عملیات تروریستی در پایتخت این کشور را داشت، خبر دادند.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «اینترفکس» به نقل از سرویس امنیت فدرال روسیه ، این فرد 27 ساله اهل یکی از کشورهای آسیای میانه که قصد داشت در « مسکو »، پایتخت این کشور عملیات تروریستی انجام دهد به محض مواجهه با نیروهای امنیتی به سوی آن‌ها شلیک کرد. این حادثه در شهر «کیمیک» نزدیک مسکو رخ داد و این فرد با شلیک نیروهای امنیتی روسیه کشته شد.

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرده که نیروهای این سازمان با  هماهنگی  پرسنل وزارت کشور توانستند یک تروریست را  شناسایی و وی را خنثی کنند.

این فرد قصد داشت به تجمعاتی در مسکو حمله کند. سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرده که این فرد مجهز به یک قبضه سلاح کلاشینکف، سه خشاب پر و سه قبضه نارنجک ساخت روسیه بود. سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرده که این فرد  منزلی را در مسکو اجاره کرده بود.

ماموران امنیتی روسیه چندی قبل نیز یک حمله تروریستی را در شهر «کاباروئسک» خنثی و یک نفر را دستگیر کردند. مقام‌های مسکو پیش از این هم از عملیات علیه حامیان داعش در دیگر مناطق خبر داده بودند. سرویس امنیت فدرال روسیه پیشتر نیز از یک عملیات ویژه علیه اعضای داعش در شهر «تیومن» سیبری و مرگ 2 داعشی خبر داده بودند.

حضور سازمان‌های تروریستی در جنوب روسیه به خصوص جمهوری داغستان از سال‌ها پیش موجب نگرانی مقامات روس بوده است. گروهک داعش در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در یک حمله مسلحانه موجب کشته شدن سه و مجروحیت ۲۳ تن شد، و مسئولیت آن را بر عهده گرفت و این برای اولین بار بود که داعش رسما از حضور خود در داغستان پرده بر می‌داشت.