به گزارش افکارنیوز،

گابی اشکنازی، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، امروز در مصاحبه با رادیو ارتش این رژیم گفت در حال حاضر نه تل آویو و نه واشنگتن در مورد الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل صحبتی نمی‌کنند.

اخبار بین الملل- اشکنازی در پاسخ به سوال مجری رادیو درباره اینکه آیا برنامه الحاق در دستور کار نیست گفت «هیچ کس در حال حاضر در این باره صحبتی نمی‌کند ... آمریکایی‌ها هم چیزی نمی‌گویند.» او در ادامه گفت به طور هفتگی با همتای آمریکایی خود صحبت می‌کند.

جروزالم پست در ادامه نوشت با آنکه یک ماه از برنامه‌ای که برای اجرایی کردن طرح الحاق کرانه باختری می‌گذرد اشکنازی در این مصاحبه گفت «با اطمینان نمی‌توانم بگویم که این کار از دستور کار خارج شده است.» او در ادامه اضافه کرد «اگر بدون آسیب زدن به توافقات صلح که در حال حاضر وجود دارند و همچنین مذاکراتی که با همسایگانمان داریم این طرح به دستور کار بازگردد آنگاه موضع خودمان را اعلام می‌کنیم.»

از سوی دیگر، جروزالم پست در ساعات اولیه امروز در خبری دیگر از گفت و گوی نتانیاهو و مایک پمپئو برای از سرگیری اجرای طرح الحاق گزارش داده بود. به نوشته این رسانه صهیونیست، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در مراسمی طرح الحاق کرانه باختری را بار دیگر در دستور کار خود قرار دادند.

طرح الحاق موسوم به معامله قرن که از سوی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا ارائه شده است به اسرائیل اجازه می‌دهد ۳۰ درصد از بخش‌هایی از کرانه باختری از جمله شهرک‌های غیرقانونی که در دره اردن ساخته شده است را به سرزمین‌های اشغالی اضافه کند. همچنین در این طرح قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته شده است. گروه‌های مقاومت نسبت به این طرح واکنش تندی نشان داده‌اند. تشکیلات خودگردان فلسطین هم تهدید کرده است از روزی که طرح الحاق کرانه باختری آغاز شود، دیگر به توافق‌های پیشین با رژیم صهیونیستی پایبند نخواهد بود.