به گزارش افکارنیوز،

قاره اروپا که حدود یک سوم قربانیان بیماری « کرونا » در جهان را به خود اختصاص داده، اکنون با علائم آغاز موج دوم این بیماری در برخی از مناطق مواجه شده است.

اخبار بین الملل- این امر سبب تشدید اقدامات مقابله‌ای در برخی از کشور‌های قاره اروپا شده است.

مهم‌ترین اخبار کرونایی اروپا عبارتند از:

- تست رایگان کرونا برای مسافران در فرودگاه «برلین»

- هشدار آلمان به اتباعش در مورد خودداری از سفر غیر ضروری به بخش‌هایی از اسپانیا

-هشدار بلژیک به اتباعش در مورد خودداری از سفر غیر ضروری به بخش‌هایی از اسپانیا

- افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در ۳ منطقه از اسپانیا

- انتقاد شدید اسپانیا از اقدام انگلیس:  پس از آن که انگلیس تصمیم به قرنطینه ۱۴ روزه کلیه مسافران ورودی از اسپانیا کرد، «پدرو سانچز»، نخست وزیر این کشور در انتقادی شدیداللحن این اقدام را ناموجه خواند.

-اجباری شدن کلی ماسک در یونان:  یونان که پیشتر پوشیدن ماسک را در سوپرمارکت‌ها و حمل و نقل عمومی اجباری کرده بود، این اقدام حفاظتی را در همه اماکن اجباری می‌کند.

- اجباری شدن پوشیدن ماسک در ایتالیا و بلژیک در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا

- ابتلای شهردار «تیرانا»، پایتخت «آلبانی» به کرونا

- رشد شمار مبتلایان به کرونا در آلمان پس از طی دوره‌ای کاهشی

- اذعان جانسون به بروز علائم موج دوم کرونا در برخی از مناطق اروپا : «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس می‌گوید «برخی از علائم موج دوم کرونا در برخی از مناطق اروپا مشاهده شده است.»

- تاکید اتحادیه معلمان انگلیس بر مجاز بودن معلمان در پوشیدن ماسک:  اتحادیه معلمان در انگلیس برخلاف دولت، خواهان مجاز بودن معلمان به پوشیدن ماسک در مدارس است؛ قبلا نیز این اتحادیه و دولت بر سر بازگشایی مدارس کودکان بالای ۱۱ سال از ماه سپتامبر به مشکل برخورده بودند.

- اجباری شدن پوشیدن ماسک و ممنوعیت تجمع‌های بیش از ۱۰ نفر در «مادرید»، پایتخت اسپانیا

- هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد موج دوم کرونا:  «مارگارت هریس»، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی می‌گوید «کرونا برخلاف آنفلوآنزا یک ویروس فصلی نیست بلکه موج‌های مختلفی دارد؛ گرما سبب نابودی یا کم قدرت شدن این ویروس نمی‌شود؛ این یک ویروس جدید است و رفتارش با سایر ویروس‌ها متفاوت است.»