به گزارش افکارنیوز،

ارتش لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بارها حریم هوایی لبنان را نقض کرده است.

اخبار بین الملل- به گزارش شبکه «الی‌بی‌سی»، ارتش لبنان در این بیانیه که بعداز ظهر شنبه صادر کرده، اعلام کرد که جنگنده‌های صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نوبت حریم هوایی لبنان را نقض کرده‌اند.

بر اساس این بیانیه، جنگنده‌های اسرائیلی اقدام به پرواز دایره‌ای بر فراز مناطق جنوبی لبنان، شهر بیروت و ضاحیه کرده است. ارتش لبنان گفته که مسئله نقض حریم‌ هوایی را با نیروهای سازمان ملل در لبنان در میان گذاشته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۳۱ تیر ماه به دنبال شهادت یکی از رزمندگان حزب‌الله لبنان در آماده باش کامل به‌سر می‌برد و تمرین‌های نظامی خود در مرز با لبنان را لغو کرده و تدابیر نظامی را تشدید کرده است.

"علی کامل محسن" (معروف به جواد) از نیروهای مقاومت اسلامی لبنان بود که در جریان حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه فرودگاه دمشق سوریه به شهادت رسید. حزب‌الله در واکنش به شهادت این شهید؛ تأکید کرده که قطعاً انتقام خون علی کامل را خواهد گرفت.

رژیم صهیونیستی از بیم اینکه هر آن احتمال دارد حزب‌الله شهادت نیروی خود را در مرزهای فلسطین اشغالی تلافی کند، هر روز اقدام به انجام پرواز در شمال فلسطین اشغالی کرده و مرتب حریم هوایی لبنان را نقض می‌کند.