به گزارش افکارنیوز،

رئیس فراکسیون عربی در پارلمان رژیم صهیونیستی معتقد است بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر این رژیم دیکتاتوری تمام عیار است که انتظار این حجم از اعتراضات علیه خودش را نداشته است.

اخبار بین الملل- احمد الطیبی در مصاحبه با المیادین در خصوص تظاهرات ضد نتانیاهو در اراضی اشغالی گفت نتانیاهو یک دیکتاتور تمام عیار است که انتظار و تحمل چنین اعتراضاتی را نداشت و از پسرش برای پاسخگویی به معترضان در فضای اجتماعی استفاده می‌کند تا به نحوی صدای اعتراض آن‌ها را خاموش کند.

نماینده عرب کنست افزود: معترضان فعلی خواستار کناره گیری نتانیاهو از قدرت هستند.

الطیبی با این حال احتمال استعفای نخست وزیر رژیم صهیونیستی را در برهه زمانی کنونی بعید دانست، زیرا او تلاش می‌کند تا توازنی را در جهت تداوم حیات سیاسی خود ایجاد کند.

این نماینده عرب کنست فصل مشترک خود با اعتراضات فعلی را درخواست برای استعفای نتانیاهو عنوان کرد.

بنا به گفته الطیبی با این حال اعتراضات در اراضی اشغالی نتانیاهو را به شدت نگران کرده است. زیرا او انتظار گسترش اعتراضات به شکل کنونی را نداشت و به شدت احساس خطر کرده است.

منابع صهیونیستی شب گذشته اعلام کردند که تظاهرات هزاران نفری صهیونیست‌ها علیه بنیامین نتانیاهو در مقابل محل اقامت او آغاز شده و شمار افراد شرکت کننده در این تظاهرات طی هفته‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

ناکامی نتانیاهو در مقابله با ویروس کرونا و همچنین فساد گسترده اقتصادی او از جمله دلایلی بوده که موجب اعتراض صهیونیست‌ها شده است. علاوه بر این، برخی از صهیونیست‌ها با محدودیت‌های کرونایی اعلام شده شدیدا مخالفند. این در حالی است که کرونا بسیاری از مشاغل اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و شمار بسیار زیادی را بیکار کرده است.

از سوی دیگر اتهامات متعدد علیه نتانیاهو در خصوص فساد اقتصادی و سوءاستفاده از قدرت بسیاری از صهیونیست‌ها را نسبت به ادامه حیات سیاسی او بدگمان کرده است. نکته جالب این تظاهرات، حمایت حزب آبی‌وسفید از معترضان است.