به گزارش افکارنیوز،

وزیر امور خارجه لبنان از ابتکار عمل فرانسه برای بحران اخیر لبنان اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که این کشور قبل از درخواست کمک از فرانسه، نیاز به اتحاد و اعتماد عمومی دارد.

اخبار بین الملل- « شربل وهبه »، امروز پنجشنبه در گفت وگو با وب‌سایت خبری «العربی الجدید» در واکنش به سفر «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه به بیروت گفت: «ما قبل از آنکه از فرانسه درخواست کمک کنیم باید با هم متحد باشید و اعتماد مردم را به دست بیاوریم».

وزیر خارجه جدید لبنان در مورد جزئیات سفر ماکرون نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که در ارتباط با سفیر رئیس جمهوری فرانسه به لبنان و ابتکار عمل سیاسی برای این کشور هیچ گونه اطلاعی ندارد و این مسئله را در دیدارهای دوجانبه بررسی خواهد کرد.

ماکرون امروز پنجشنبه برای بررسی اوضاع لبنان بعد از انفجار مهیب بندر بیروت وارد این کشور شد و مورد استقبال «میشل عون»، همتای لبنانی خود قرار گرفت.

رئیس جمهور فرانسه بعد از مراسم استقبال و دیدار با مقاماتی از لبنان، راهی محل حادثه شد و از نزدیک در جریان خسارت‌های ناشی از انفجار بندر بیروت قرار گرفت. او در بدو ورود به لبنان، ایجاد اصلاحات مورد نظر در این کشور را تنها راه برون‌رفت از بحران لبنان دانست.

سه‌شنبه این هفته، آتش‌سوزی در انبار بندر بیروت باعث منفجر شدن نیترات آمونیوم انبار شده در انبارهای مجاور شد و انفجار شدیدی را رقم زد که تا کنون ۱۵۷ نفر کشته و بیش از پنج هزار نفر نیز زخمی شده‌اند. بندر بیروت به طور کامل تخریب شده و به نیمی از خانه‌های بیروت خسارت وارد شده است.