به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، منابع خبری بحرینی و منطقهای دقایقی پیش اعلام کردند که تظاهراتکنندگان بحرینی راهها و خیابانهای منتهی به مسابقات اتومبیلرانی فرمول۱ بحرین را مسدود کردند.

این درحالی است که نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه روز گذشته " زینب الخواجه " دختر " عبدالهادی الخواجه "، فعال برجسته حقوق بشر بحرینی را که بیش از دو ماه از اعتصاب غذایش در زندان‌های بحرین می‌گذرد، به دلیل تلاش برای شرکت در تجمع مردمی اعتراض‌آمیز در منامه، پایتخت بحرین بازداشت کردند.

فعالان حقوق بشر بحرینی تاکید کرده بودند که زینب الخواجه صبح روز گذشته نیز چند ساعتی را در بازداشت به سر برده بود.

زینب الخواجه پیش از این با اشاره به دیدار شنبه شب خود با پدرش نسبت به وضعیت جسمانی وی به دلیل اعتصاب غذای ۲ ماهه‌ ابراز نگرانی کرده بود.

اما خبرگزاری انگلیسی رویترز اعلام کرد که رانندگان شرکت‌کننده در مسابقات فرمول یک بحرین، امروز در حالی رقابت‌های خود را در بحرین شروع می‌کنند که خشم مخالفان رژیم در خیابان‌های بیرون از محل برگزاری مسابقات به اوج رسیده و آنان این مسابقات را به عنوان نمایش پر زرق و برق خاندان حاکم محکوم کرده‌اند.

" پاتریک هنینگسن "، روزنامه‌نگار مستقل انگلیسی نیز گفت که تظاهرات آزادی طلبانه مردم بحرین بیش از یک سال ادامه داشته است، اما تا زمانی که منامه بر اساس منافع آمریکا عمل کند، غرب همچنان چشمش را روی موضوع حقوق بشر در این کشور خواهد بست.

پادشاه بحرین نیز در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر حضور در محل برگزاری مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک ادعا کرد که می‌خواهد بار دیگر تعهد شخصی خود به انجام اصلاحات سیاسی و آشتی ملی در کشور بزرگ‌ را اعلام کند.

وی در ادامه سخنانش ادعا کرده بود که درها برای مذاکره حقیقی حکومت بحرین با همه مردم کشور همیشه باز است.

اما روزنامه بحرینی " الوسط " در خبری اعلام کرد که مسئولان دانشگاه " ملک فیصل " عربستان سعودی روز گذشته طی حکمی " محمود میرزا عمران "، دانشجوی بحرینی رشته پزشکی این دانشگاه را اخراج کردند.

الوسط دلیل این اقدام مسئولان دانشگاه ملک فیصل را قرار دادن عکس یک انقلابی بحرینی در صفحه اصلی رایانه محمود میرزا عمران در زمان ارائه پروژه تحقیق توسط وی بیان کرد.