به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه از رهگیری یک فروند هواپیمای جاسوسی نیروی دریایی آمریکا بر فراز دریای سیاه خبر داد.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» وزارت دفاع روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «در نهم آگوست (یکشنبه 19 مرداد) سامانه‌های کنترل هوا فضای روسیه یک هدف هوایی را بر فراز آب‌های بین‌المللی دریای سیاه   حین  نزدیک شدن به مرز روسیه را شناسایی کردند. به دنبال این حادثه یک فروند جنگنده "سوخو-27 " با پرواز سریع موفق به رهگیری این هواپیما شد.»

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که  این ماموریت خدمه جنگنده روسی به هدف نزدیک شده و این هواپیما که «EP-3E» و متعلق به نیروی دریایی آمریکا بود را شناسایی کردند. بعد از این رهگیری، هواپیمای آمریکایی مسیر خود را تغییرداد و از حریم هوایی روسیه دور شد و این جنگنده نیز به سلامت به پایگاه خود بازگشت.

طی روزهای گذشته نیز یک فروند جنگنده سوخو-27 روسیه موفق شد با پرواز سریع و شناسایی 2 فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا آنها را از منطقه دور کند.

 وزارت دفاع روسیه چهارشنبه گذشته  اعلام کرد که یک سوخو-27 با پرواز سریع موفق به شناسایی و رهگیری  دو فرونند هواچیمای جاسوسی آمریکا شد که از طریق دریای سیاه به حریم هوایی این کشور نزدیک شده بودند. بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، نوع هواپیماهای جاسوسی آمریکا «آر سی-135» و «پوسیدان-8» بود که به دنبال مواجهه با جنگنده روسی، حریم هوایی منطقه را ترک کردند.