به گزارش افکارنیوز، مهر به نقل از پایگاه میدل ایست آنلاین نوشت: "نبیل رجب" فعال حقوقی بحرینی بیان کرد: رژیم می کوشد از مسابقات اتومبیلرانی برای بهبود وجهه خود استفاده کند، اما این تلاشها ره به جایی نمی برد.

این فعال حقوق بشری بحرینی به اشاره به وضع جسمانی خطرناک الخواجه خاطرنشان کرد: اوضاع بسیار خطرناک است و اگر عبدالهادی الخواجه بمیرد، اوضاع بحرین وخیم تر خواهد شد.

از سوی دیگر " محمد المسکاتی " عضو جمعیت جوانان حقوق بشر بحرین گفت: نیروهای امنیتی رژیم به طور گسترده از گاز اشک آور، گلوله های پلاستیکی و بمبهای صوتی علیه تظاهرات کنندگان استفاده کرده اند.

وی با اشاره به شهادت " عباس حبیب " گفت: سه نفر در شهادت وی دخالت داشته اند، زیرا به هنگام فرار وی از دست نیروهای پلیس، او را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

" احمد مدنی " یکی از تظاهرات کنندگان بحرینی بیان کرد: مردم خواستار سرنگونی رژیم آل خلیفه هستند و دیگر نمی توانند با این رژیم کنار بیایند.

این تظاهرات کننده بحرینی اظهار داشت: رژیم بحرین حرمت نگه نمی دارد، کرامت ما را لگد مال و مساجد ما را تخریب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما در ابتدا خواستار حکومت جدیدی بودیم، اما پس از اقدامات وحشیانه رژیم خواستار سرنگونی آن هستیم و از خواسته خود کوتاه نمی آییم.

این در حالی است که " خالد بن احمد آل خلیفه " وزیر امور خارجه بحرین با اشاره به وضع جسمانی " عبدالهادی الخواجه " فعال حقوق بشری بحرین مدعی شد: کسی نمی خواهد که وی بمیرد، امیدواریم که وی به اعتصابش پایان دهد.

وی بدون توجه به اقدامات وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم ادعا کرد: چرا در راستای صلح تلاش نکنیم؟ چرا باید به خشونت متوسل شد؟

این در حالی است که وزارت کشور بحرین با اشاره به شهادت عباس حبیب با صدور بیانیه ای مدعی شد که درباره مرگ وی تحقیق می شود و عاملان آن به مجازات می رسند.