به گزارش افکارنیوز،

جنبش انصارالله یمن توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی را شکست برای منافقان عرب توصیف کرد.

اخبار بین الملل- به گزارش شبکه المسیره، «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن گفت: «سالروز پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 2006 را تبریک می‌گوییم که که در نتیجه آن رژیم دشمن و در پس آن آمریکا شکست خفت باری را متحمل شدند».

او افزود: «سالروز پیروزی مقاومت با تاثیرات راهبردی آن در شرایطی فرارسیده که منافقان عرب شتابان به عادی سازی با رژیمی شکست خورده روی آوردند، امابین کسانی که یک پیروزی را جشن می‌گیرند با کسانی که یک شکست را جشن می‌گیرند، تفاوت وجود دارد».

جنگ ۳۳ روزه که در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط رژیم صهیونیستی علیه لبنان به ویژه حزب الله صورت گرفت از تحولات مهم و تأثیر گذار منطقه خاورمیانه است. این جنگ از (۲۲تیر ۱۳۸۵) شروع شد و دامنه آن شمال سرزمین‌های اشغالی و سراسر لبنان را در برگرفت و با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت در ۱۴ اوت ۲۰۰۶ (۲۴ مرداد ۱۳۸۵) به پایان رسید.

 شامگاه روز گذشته، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد  تل‌آویو و امارات به توافقی برای «عادی‌سازی کامل روابط» دست پیدا کرده‌اند.

به دنبال اعلام این خبر، طرف‌های متعدد در منطقه اقدام امارات در سازش با رژیم اشغالگر را خیانت به همه امت عربی و در راس آن آرمان‌های فلسطینی خواندند.

مصر، بحرین و عمان کشورهایی عربی هستند که حصول توافق یادشده را به امارات تبریک گفتند و ابراز امیدواری کردند که این گام بتواند راه را برای «تحقق صلح و ثبات در منطقه» باز کند.