اخبار بین الملل- خبر تلخ بود و گزنده، "عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی "، این خبر یادآور معاهده ننگین کمپ دیوید است و حالا دومینوی عادی سازی روابط اعراب با اشغالگران فلسطین آغاز شده و زنگ خطری جدی را برای مسلمانان در جهان زده است.

به گزارش افکارنیوز، ترامپ رسما اعلام کرد که که توافقی میان محمد بن زاید ٬ ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو ٬ نخست وزیر اسرائیل برای عادی‌سازی کامل روابط امارات و اسرائیل صورت گرفته است و آن را توافق صلح تاریخی بین رژیم غاصب صهیونیستی و امارات دانست.

از سوی دیگر امارات و آمریکا و رژیم صهیونیستی در بیانیه ای مشترک اعلام کرده توافقات لازم برای عادی‌سازی کامل روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات صورت گرفته و ظرف چند هفته آینده هیئت‌هایی از امارات و رژیم صهیونیستی برای امضای توافقنامه‌های دوجانبه در خصوص سرمایه‌گذاری،‌ گردشگری، پروازهای مستقیم، امنیت، ارتباطات، فناوری، انرژی، سلامت، فرهنگ، محیط زیست، راه‌اندازی سفارتخانه و سایر مسائل با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

اگر چه این خبر تلخ و گزنده بود اما برای برخی مسلمانان شوک آور نبود زیرا چند سالی می شود مقدمات عادی سازی روابط در حال انجام است و متاسفانه هیچ نوع مقابله ای برای چنین امری صورت نگرفت.

سابقه روابط امارات با رژیم صهیونیستی

نتانیاهو در دو سال اخیر دو بار به امارات مخفیانه و محرمانه سفر کرد حتی ارتش امارات در مانور مشترک با رژیم صهیونیستی در آمریکا حدودا سه سال پیش حضور داشت.

دو سال پیش بود حتی مقامات امارات به ورزشکاران رژیم صهیونیستی اجازه شرکت دادند و پرچم آنها را در کشورشان برافراشته کردند.

حتی سال گذشته رژیم اشغالگر قدس و امارات قراردادی را برای ابزارهای جاسوسی امضا کردند که ارزش آن بالغ بر  ۳ میلیارد دلار بود.

این ارتباطات در طول نزدیک به 5 سال گذشته نشان می دهد تمام زمینه چینی ها برای عادی سازی روابط صورت گرفته و حاکمان امارات حالا پیشرو در روابط به اسرائیل شده اند تا حاکمان دیگر کشورهای اسلامی نیز راحت تر بتوانند با رژیم صهیونیستی رسما ارتباط برقرار کنند.

دومینوی عادی سازی روابط حاکمان اعراب با رژیم صهیونیستی

نشانه آن هم اینکه یک منبع آگاه در اسرائیل اعلام کرده که حتی حاکمان بحرین نیز به زودی عادی سازی با رژیم صهیونیستی را رسما اعلام می کنند . حتی عمانی ها نیز عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی را مورد تائید قرار داده اند.

شاهزادگان و حکام سعودی نیز الان چند سالی است به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند اما هنوز جرات اعلام رسمی ان را نکرده اند و حتی یک شاهزاده سعودی گفته توافق امارات و اسرائیل را تبریک می‌گویم. امیدوارم این اتفاق به زودی در عربستان سعودی نیز رخ دهد٬ به علت جایگاه عربستان سعودی در جهان عرب و اسلام این مسئله کمی حساس است؛ اما امارات صدای ما درباره اسرائیل است.

«جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ نیز وارد میدان شده و خبر داده که عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان هم حتمی بوده و برخی دیگر از حکام در منطقه نیز صحبت هایی انجام داده اند.

بزرگترین هشدار امروز در منطقه روند عادی سازی با رژیم اشغالگر صهیونیستی است که اگر جلوی این دومینو گرفته نشود ملت های مسلمان خسارت های فراوانی را متحمل خواهد شد.

امروز ملت های آزاده خواه و مسلمان باید به پا خیزند تا جلوی نقشه شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفته شود . امت اسلام نباید زیر بار عادی سازی روابط حاکمان کشورهای عربی با اسرائیل بروند و نباید نقش فلسطین در میان کم رنگ شود.

ایران نیز باید با تمام قوا وارد صحنه شده و جلوی این اقدام شوم را بگیرد. وزارت خارجه امروز وظیفه دارد به شکل جدی وارد این ماجرا شود و از تمام ظرفیتش برای جلوگیری از این موضوع منحوس استفاده کند.

نمایش تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل برای فرار از شکست مقابل جریان مقاومت

موفقیت های جریان مقاومت در منطقه باعث شده این خیال خام بر سر رژیم صهیونیستی با پشتیبانی آمریکا بیفتد که می توانند نمایش تبلیغاتی را ایجاد کنند تا با اعلام این عادی سازی ها به اهدافشان برسند.

سید ناصر موسوی لارگانی از نمایندگان مجلس یازدهم گفت: این اقدام یک حماقت راهبردی از سوی ابوظبی است، هدف این توافق تضعیف مقاومت است و تل آویو در این بین از یک کشور مسلمان برای تقویت فشار بر دنیای اسلام استفاده کرده است.

وی با تاکید بر این که  این تفاهم ننگین منجر به تقویت محور مقاومت در منطقه می شود، گفت:امت اسلام در مقابل عادی سازی روابط با رژیم جنایت پیشه اسرائیل، و سکوت در برابر  جنایات آن رژیم را نخواهند بخشید و در اینباره سکوت نخواهد کرد؛ امارات با این اقدام نام خود را در صفحات سیاه تاریخ ثبت کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در کنار امت اسلام در همین ابتدای امر نسبت به هرگونه دخالت رژیم صهیونیستی در معادلات منطقه و خلیج‌فارس هشدار می دهد و اسرائیل مطمئن باشد این تفاهم هیچ دستاوردی در منطقه برای نخواهد داشت.

لارگانی با اشاره به محکومیت این عادی سازی روابط در بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: وزارت امور خارجه باید هوشیار و به دور از انفعال در قبال این موضوع  واکنش های فعال نشان دهد و بیش از پیش حمایت خود از ملت فلسطین و یمن را اعلام کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که مقاومت تحت تاثیر این توافق وحدتی بیش از پیش با ایران پیدا خواهد کرد، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت های مطلوم فلسطین و یمن به مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه می دهد و این اقدام و خیانت ننگین امارات نیز در کارنامه مرتجعین منطقه بیش از پیش سیاه کرد.