به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، اگر شما کسی هستید که مسافرت با اتوبوس را خیلی دوست دارید ، باید کم کم در مورد این علاقه تان تجدید نظر کنید چون ماموران امنیتی TSA (سیستم امنیتی حمل و نقل آمریکا) قصد دارند به هر کسی که در اتوبوس ها مظنون شدند مراجعه کرده و با بازرسی بدنی او را برهنه کنند.

به گزارش راشاتودی، TSA، این بار قصد دارد دامنه فعالیت خود را به اتوبوس ها هم بکشد. این اتفاقی است که به سبد شانس مردم هوستون در تگزاس افتاده است.

خانم " لی جکسون "، نماینده کنگره از حزب دموکرات هفته گذشته طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، برنامه اتوبوس ایمن برای ارتقاء امنیت حمل و نقل عمومی هوستون به اجرا درخواهد آمد. طبق این طرح جدید، شهروندان این شهر که با اتوبوس و مترو سفر می کنند، توسط ماموران ضد تروریسم بصورت تصادفی انتخاب شده و مورد بازرسی بدنی قرار می گیرند و در صورت لزوم باید لباس خود را از تن خارج کنند. این یعنی باز شدن جبهه جدیدی در مقابل حریم خصوصی مردم آمریکا که تا قبل از این مجبور بودند لباس های خود را تنها برای ماموران فرودگاه از تن خارج کنند.

سال گذشته TSA گفته بود که احتمالاً دامنه فعالیت خود را گسترش خواهد داد. مدیر TSA گفته بود که ما مسئول امنیت سیستم حمل و نقل هستیم نه فقط فرودگاه ها.

در طول سال ۲۰۱۱، نه هزار مورد بازرسی بدنی در سرتاسر آمریکا توسط TSA انجام گرفته است. باید دید عکس العمل مردم و طرفداران حقوق بشر در برابر این اقدام جدید چیست و مردم تا کی می توانند این قوانین را تحمل کنند. شاید روزی برسد که مردم آمریکا همگی به صورت برهنه درخیابان ها راه بروند شاید ماموران امنیتی دست از سرشان بردارند