به گزارش افکارنیوز،

«اکرم صدام مدنف» فرمانده عملیات جدید بصره از نقش سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) در مبارزه با گروه تروریستی داعش ، قدردانی کرد.

اخبار بین الملل- به گزارش پایگاه خبری الحشد الشعبی، مدنف در جریان دیدار امروز خود با «مهدی صالح عبد الواحد» فرمانده عملیات الحشد این اظهار نظر را کرد و گفت که نقش الحشد، فقط محدود به دوران مبارزه با داعش نبوده است.

فرمانده عملیات بصره تصریح کرد، نقش الحشد همچنین محدود به عملیاتهای آزادسازی نیست، بلکه در عملیاتهای مربوط به تأمین امنیت سفرها و حمایت از تمامی صنفهای نیروهای امنیتی، پیشگام بود.

وی بر این باور است، در زمانی که استان بصره با سیل روبرو بود و سازه‌های نفتی این منطقه در معرض تهدید قرار داشت، نیروهای الحشد  نقش مهمی در این برهه ایفا کرد.

مدنف همچنین تصریح کرد، نیروهای الحشد در جریان بحران کرونا، ضدعفونی کردن مناطق، تقسیم کمکها و خدمات‌رسانی به کادر درمان و خدماتی استان بصره، نقش مهمی دارند.

این فرمانده عراقی تأکید کرد، نیروهای الحشد همچنان پشتیبان قدرتمند شهروندان عراقی در تمامی استانها و نقطه ثقل مهمی در مقابله با تمام بحرانها هستند.

عبدالواحد هم گفت که الحشد الشعبی همان نهادی باقی خواهد ماند که بر اساس رهنمودهای مرجعیت شکل گرفت و به خدمت‌رسانی به عراق و شهروندان عراقی در تمامی زمینه‌ها ادامه خواهد داد و پشتیبان اصلی عراق باقی می‌ماند.