سفیر ونزوئلا در سازمان ملل متحد نسبت به توطئه تهاجم آمریکا، کلمبیا و دیگر کشورهای آمریکای مرکزی به ونزوئلا هشدار داد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «رادیو هاوانا» «ساموئل مونکادا» سفیر ونزوئلا در سازمان ملل  متحد در توییتی نوشت: «آژانس‌های پروپاگاندای واشنگتن همین حالا در حال تبلیغ برای نیروهای چند ملیتی مهاجم در ونزوئلا هستند.ثبات‌سازی باید با اشغالگری نظامی انجام شود اما بدون حضور قابل رویت ایالات متحده در خط مقدم. این ارتش‌های کلمبیا و آمریکای مرکزی هستند که این کار کثیف را پیش خواهند برد.»

این دیپلمات ارشد ونزوئلایی  در توییتی دیگر نوشت ستیزه‌جویی آمریکا علیه ونزوئلا به بالاترین حد رسیده و واشنگتن سیاست فشار حداکثری را از تروریسم اقتصادی فراتر برده و جنبه‌های نظامی به آن افزوده است.

دولت آمریکا مدت‌هاست که با هدف سرنگون ساختن دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کرده و کشورهایی همچون کوبا و روسیه را که با ونزوئلا همکاری تجاری دارند، تحت فشار قرار داده است.

چندی قبل  برخی کارشناسان سازمان ملل متحد از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه نزوئلا در بحبوحه شیوع کرونا انتقاد کردند.پنج کارشناس سازمان ملل متحد در این باره اذعان کردند که این تحریم‌های یکجانبه باعث رنج و محدودیت‌های بیشتری برای شهروندان  ونزوئلا شده است. به گفته این کارشناسان، معافیت‌های بشردوستانه نیز تاثیری نداشته و مردم نمی‌توانند از خود برابر بیماری‌هایی چون «کووید -19» محافظت کنند.