به گزارش افکارنیوز،

پس از اعلام آتش بس از سوی طرف‌های درگیر در لیبی ، عبدالفتاح السیسی از این مسأله استقبال کرد و آن را گامی مهم در تحقق راه حل سیاسی در این کشور خواند.

اخبار بین الملل- عبدالفتاح السیسی گفت: من از بیانیه‌هایی که از سوی شورای ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان لیبی در خصوص آتش بس و توقف درگیری‌های نظامی در تمامی سرزمین‌های لیبی صادر شده، استقبال می‌کنم و آن را گامی مهم در مسیر تحقق راه حلی سیاسی و چشم انداز‌های ملت لیبی به منظور بازگرداندن ثبات و شکوفایی به لیبی و حفظ توانایی‌های ملت این کشور قلمداد می‌کنم.

گفتنی است امروز دولت وفاق ملی لیبی از آتش بس فوری و توقف درگیری‌ها در تمامی مناطق لیبی خبر داده بود.

در بیانیه‌ای که از سوی دولت وفاق ملی منتشر شده، آمده بود: تحقق آتش بس کنونی، مستلزم آن است که شهر‌های سرت و الجفره خلع سلاح شوند.

در بیانیه دولت وفاق ملی همچنین آمده بود: هدف نهایی، بازگرداندن کامل حاکمیت به خاک لیبی و خروج نیرو‌های خارجی و مزدوران است.

این بیانیه همچنین اعلام کرده بود: باید تولید نفت و صادرات در بنادر و میادین نفتی از سر گرفته شده و درآمد‌های آن به حساب ویژه‌ای متعلق به سازمان نفت واریز شود.

همچنین فائز السراج، رئیس دولت وفاق ملی لیبی و عقیله صالح، رئیس پارلمان طبرق نیز در سخنان جداگانه‌ای از آتش بس در مناطق مختلف لیبی استقبال کرده بودند.

سراج در سخنان خود بار دیگر بر دعوت به اجرای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در ماه مارس آتی طبق قانون اساسی که لیبی‌ها بر سر آن توافق کرده اند، تأکید کرده بود.

عقیله صالح، رئیس پارلمان طبرق نیز گفته بود: از همگان می‌خواهیم که آتش بس اجرایی شده و تمامی درگیری‌ها در سرتاسر لیبی متوقف شود.