به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پایگاه خبری روزنامه نیویورک تایمز، تنها در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ اوت، دست کم ۱۰۴۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا جان خود را از دست دادند و ۴۶ هزار و ۲۹ نفر دیگر نیز در این کشور به کرونا مبتلا شدند.

اخبار بین الملل- طبق گزارش نیویورک تایمز، در طول هفته گذشته، میانگین موارد ابتلا به کرونا در یک روز ۴۶ هزار و ۲۰ نفر گزارش شده بود که این نشان از کاهش ۱۷ درصدی موارد ابتلا به کرونا به نسبت دو هفته قبل‌تر از آن است.

طبق آمار نیویورک تایمز، تا بامداد امروز جمعه به وقت آمریکا، بیش از ۵ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۳۰۰ نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند و دست کم ۱۷۴ هزار نفر آمریکایی نیز تا کنون بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در گزارش این پایگاه آمریکایی آمده است: شمار مبتلایان همچنان در بیشتر نقاط کشور در سطح بالایی قرار دارد؛ اگر چه گزارش موارد جدید از اواخر ماه ژوئیه رو به کاهش بوده است. در آن زمان آمریکا شاهد میانگینی بالای ۶۰ هزار مورد ابتلا در روز بود. این افزایش موارد ابتلا پس از آنکه بسیاری از ایالت‌های آمریکا بار دیگر محدودیت‌هایی را بر کار‌ها و تجمعات اعمال کردند، رو به کاهش رفتند.

نیویورک تایمز همچنین نوشت: مرگ و میر با وجود آنکه از پیک خود در ماه بهار پایین‌تر آمده است، اما همچنان در اوایل و نیمه ماه اوت (ماه جاری میلادی) بالای هزار نفر در روز بوده است که این رقم، دو برابر رقم میانگین در اوایل ماه ژوئیه محسوب می‌شود.

گفتنی است نیویورک تایمز در حالی از آمار ۵ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۳۰۰ ابتلا تا به امروز در آمریکا خبر داده که پایگاه جهانی (worldometers) که آمار مبتلایان به کرونا را در جهان اعلام می‌کند، شمار مبتلایان به کرونا را در آمریکا تا لحظه تنظیم این خبر، ۵ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۵۳۴ نفر و امار مرگ و میر بر اثر کرونا در این کشور را بالای ۱۷۷ هزار نفر ذکر کرده است.