به گزارش افکارنیوز،

پایگاه العربی الجدید کاریکاتوری با عنوان «قطب نمای عادی سازی» منتشر کرد که به توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی پرداخته است.

اخبار بین الملل- در این کاریکاتور قطب نمایی به نمایش گذاشته شده که سه جهت جهان عرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد و عقربه‌های آن در اختیار آمریکا و سران عرب است.

در کاریکاتور العربی الجدید به نقش و تلاش آمریکا و خوشحالی مرموزانه آن از خوش‌خیالی سران عرب در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی که در واقع کمک به آمریکا و نقشه‌های آن است، اشاره شده است.

کاریکاتور العربی الجدید درباره عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی

بر اساس توافقی که بین امارات و رژیم صهیونیستی با وساطت آمریکا حاصل شده، ابوظبی به عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس تن داد. احداث سفارتخانه و گسترش روابط امنیتی، اقتصادی و سیاسی از جمله مواردی است که در چارچوب تفاهم اخیر بر روی آن تمرکز شده است.

سران صهیونیست و آمریکایی ابراز امیدواری کردند در پی توافق امارات ، سایر کشور‌های عربی و اسلامی نیز از ابوظبی الگوبرداری کنند و در راستای عادی‌سازی رابطه با اسرائیل اقدام کنند. صهیونیست‌ها مدعی شدند بحرین، عربستان، عمان و سودان از جمله کشور‌هایی هستند که احتمالا اقدام به عادی‌سازی رابطه با تل‌آویو کنند.

طبق گزارش‌ها دولت ترامپ فروش جنگنده‌های «اف-۳۵ شبح» و نیز پهپاد‌های مسلح پیشرفته را به امارات در زمانی که این کشور در حال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، تسریع کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز، مقامات آمریکایی این مسأله را تکذیب می‌کنند که فروش سلاح‌های پیشرفته به امارات، پاداشی مستقیم به این کشور به خاطر نقشش در برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل است.

این در حالی است که نتانیاهو روز سه شنبه اعلام کرد با وجود توافق عادی سازی روابط با امارات، مخالف فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به این کشور خواهد بود.