به گزارش افکارنیوز،

به دنبال مشاهده 280 مورد جدید از مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی مدارس «سئول» پایتخت این کشور مجددا تعطیل شد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «هیل» این دوازدهمین روز متوالی بود که کره جنوبی شاهد افزایش سه رقمی شمار مبتلایان به کرونا بود. بازگشایی مدارس در کره جنوبی ابتدا برای ماه فوریه (اسفند) برنامه ریزی شده بود، اما پس از همه گیری کرونا مدارس تا ماه مه (خرداد) بسته شدند.

وزیر آموزش و پرورش کره جنوبی سه شنبه اعلام کرد که لازم است مدارس پایتخت مجددا بسته شوند. به گفته وی، دانش آموزان مهدکودک، مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان از چهارشنبه هفته جاری تا 11 سپتامبر (جمعه 21 شهریور) از راه دور آموزش می‌بینند.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۳ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۷۶ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۸۱۱ هزار و ۸۷۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۵ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۵۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به  کرونا  و قربانیان این ویروس ناشناخته قرار دارد و برزیل با سه میلیون و ۶۲۲ هزار و ۸۶۱ مورد ابتلا و ۱۱۵ هزار و ۳۰۹ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۴۸ مورد ابتلا و ۶۰ هزار و ۸۰۰ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارند.