به گزارش افکارنیوز،

گروه‌های مقاومت فلسطینی امروز (پنجشنبه) بیانیه‌ای درباره ادامه محاصره نوار غزه و شیوع کرونا در این منطقه صادر کردند.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، در این بیانیه آمده، در سایه ادامه محاصره ملت فلسطین، ادامه تجاوزصهیونیستی به غزه برای به زانو در آوردن این منطقه و مقاومت، نبرد جدیدی علیه غزه به راه افتاده که عنوان آن مقابله با ویروس کروناست، ویروسی که در خارج از مراکز قرنطینه شایع شده، بسیاری را مبتلا کرده و  منجر به فوت عده‌ای شده است.

گروه‌های مقاومت در ادامه بر موارد زیر تأکید کردند:

اول؛ بر ملت صبور فلسطین که در حال مقابله با خطرات هستندو به خانواده‌های کسانی که بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، درود می‌فرستیم و برای مبتلایان آرزوی شفا داریم.

دوم؛ نقش بزرگ طرف‌های مربوطه و در رأس آن وزارت بهداشت، داخلی و توسعه اجتماعی به عنوان نوک پیکان در مقابله با این خطر را ارج می‌نهیم.

سوم؛ به تیم‌های پزشکی و امنیتی به خاطر نقش بزرگشان در حمایت از ملت فلسطین در برابر ویروس کرونا درود می‌فرستیم.

چهارم؛ از بیداری و توجه ملت فلسطین در اجرای تصمیمات طرف‌های مربوطه مبنی بر ماندن در منزل و مانند آن قدردانی می‌کنیم.

پنجم؛ رژیم اشغالگر صهیونیستی را مسؤول کامل زندگی ملت فلسطین می‌دانیم و اعلام می‌کنیم که مقاومت در برابر این محاصره ظالمانه دست بسته نخواهد نشست. اگر محاصره برداشته نشود و تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا وارد نوار غزه نشود، قبول نخواهیم کرد که ملت ما به تنهایی رنج بکشد، پس دشمن و متجاوزان صهیونیست توانایی بالای ما را خواهند دید.

ششم؛ از تشکیلات خودگردان می‌خواهیم که مسؤولیت خود در قبال غزه را بپذیرد و تجهیزات لازم برای مقابله با کرونا در نوار غزه را بر عهده بگیرد.

هفتم؛ سازمان‌های حقوقی عربی و بین‌المللی را به حمایت از مسأله فلسطین و یاری ملت مظلوم آن فرا میخوانیم.