به گزارش افکارنیوز،

سرویس امنیت فدرال روسیه امروز اعلام کرد یک سرباز این کشور که در نیروی موشکی استراتژیک در شهر بارناول سیبری مشغول به کار بود، به ظن انتقال اسرار دفاعی به اوکراین بازداشت شد.

اخبار بین الملل- این سرویس امنیتی در این خصوص اعلام کرد «یک سرباز نیرو‌های موشکی استراتژیک، که در حال جمع آوری و ارسال اسرار دولتی به اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین بود در شهر بارناول بازداشت شد.»

گفته می‌شود چنانچه اتهام این فرد اثبات شود مجازات ۲۰ سال زندان در انتظار اوست.

روسیه و اوکراین که در همسایگی هم قرار دارند از روابط خوبی برخوردار نیستند. اختلافات این دو کشور از سال ۲۰۱۴ و پس از وقوع تغییرات در اوکراین که کی‌یف از آن به عنوان «انقلاب» و روس‌ها «کودتا» یاد می‌کنند، آغاز شده است.

مردم شرق اوکراین و شبه جزیره کریمه پس از این اتفاق، دست به مخالفت با دولت مرکزی در کی‌یف زدند. با توجه به حضور نظامی روسیه در کریمه، کرملین امنیت برگزاری همه پرسی در شبه جزیره کریمه را فراهم کرد و مردم این منطقه که اکثر آنان را روس زبانان متمایل به مسکو تشکیل می‌دادند رای به استقلال از اوکراین و سپس درخواست پیوستن به روسیه دادند که با موافقت پوتین جنبه اجرایی پیدا کرد. از آن تاریخ به این طرف، آمریکا و غرب انواع تحریم‌های اقتصادی را علیه روسیه و شخصیت‌ها و شرکت‌هایی که در کریمه فعالیت می‌کنند وضع کرده اند تا شاید روسیه از کریمه پا عقب بگذارد.