به گزارش افکارنیوز،

تشکیلات خودگردان امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، تماس‌های گسترده‌ای با کشورهای مختلف عربی برای جلوگیری از عادی‌سازی روابط آنها با رژیم صهیونیستی برقرار کرده است.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش «القدس العربی»، «صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» در نشستی مطبوعاتی در رام‌الله گفت: از امارات عربی متحده خواستیم در تصمیم عادی‌سازی روابط با اسرائیل بازنگری کند و از آن بازگردد.

وی تأکید کرد، تصمیم امارات مخالف با اجماعی عربی است. ابوظبی از سال ۲۰۱۱ روابطش را با فلسطین قطع کرد و به نظر می‌رسداین اقدام در آن زمان به خاطر امروز بود.

عریقات ادامه داد: عنوان توافق، فلسطین نیست بلکه محورهای منطقه‌ای است. ما قربانی این محور و آن محور نخواهیم شد؛ فلسطین و قدس مهمتر از تمام پایتخت‌های عربی است.

دبیرکل کمیته اجرایی ساف در ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی را در قدس تشریح کردو گفت، این رژیم به قتل و بازداشت، تخریب قدس، تخلفات روزانه علیه اهالی، منازل و مقدسات ادامه می‌دهد.

امارات و رژیم صهیونیستی در سیزدهم آگوست از توافق بر سر عادی‌سازی روابط خبر دادند و این اقدام با مخالفت‌های گسترده روبه‌رو شد.

تشکیلات خودگردان هرگونه عادی‌سازی روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی قبل از پایان اشغالگری این رژیم در اراضی اشغالی ۱۹۶۷ را رد می‌کند.

رام‌الله همچنین می‌گوید روند عادی‌‌سازی باید بر اساس اصل «زمین مقابل صلح» باشد همانگونه که در طرح صلح عربی مربوط به سال ۲۰۰۲ آمده است نه بر اساس قاعده «صلح مقابل صلح» که رژیم صهیونیستی خواهان آن است.