به گزارش افکارنیوز،

«بشیر الحداد» معاون دوم رئیس پارلمان عراق روز جمعه گفت هیئتی از دولت اقلیم کردستان به زودی به بغداد سفر خواهد کرد تا گفتگوها را به ویژه پس از افزایش روند صدور بیانیه میان اربیل و بغداد درباره حقوق کارکنان اقلیم تکمیل کند.

اخبار بین الملل- الحداد که با خبرگزاری رسمی عراق سخن می گفت، اظهار داشت هیئت اقلیم، سه پرونده مهم را با دولت فدرال بررسی خواهد کرد که این پرونده ها شامل سهم  اقلیم از بودجه عمومی سال آینده، مسائل نفت و گذرگاه های مرزی است.

وی افزود بر اساس اطلاعات دریافتی، هیئت اقلیم کردستان طی روزهای آینده برای تکمیل گفتگوهایی که در گذشته میان دو طرف انجام و به تفاهم و توافقاتی درباره بودجه، نفت و گذرگاههای مرزی منجر شد، به بغداد سفر خواهد کرد.

وی ادامه داد هنوز مشخص نشده است که آیا این هیئت به ریاست مسرور بارزانی نخست وزیر  دولت اقلیم به بغداد خواهد آمد یا خیر؟

مخالفت گروه‌های اکثریت با طولانی شدن روند خروج نظامیان آمریکایی از عراق

پایگاه خبری الاخباریه از مخالفت گروههای سیاسی اکثریت با طولانی شدن زمان خروج نظامیان آمریکایی و تاکید آنها بر خروج فوری این نیروها خبر داد.

این رسانه به نقل از یک منبع سیاسی نوشت گروههای سیاسی شیعی در نشست اخیر خود با مصطفی  الکاظمی نخست وزیر تاکید کرده اند با جدول زمان بندی عقب نشینی نیروهای آمریکایی مخالف هستند. به گفته این منبع، گروههای سیاسی همچنین گفته اند الکاظمی نباید برای دومین دوره نامزد نخست وزیری کند.

ادعای یک مسئول آمریکایی: الکاظمی از ما درخواست کمک کرد

یک مقام آمریکایی مدعی شده است که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از آمریکا درخواست کمک کرده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری الاخباریه عراق، جوی هود دستیار ارشد وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از ایالات متحده آمریکا درخواست کمک کرده و بر اهمیت ادامه حمایت ائتلاف بین المللی(آمریکایی) از عراق تاکید کرده است.

این مقام آمریکایی افزود دیدارها و نشستهای مقامات آمریکایی و عراقی در گفتگوی استراتژیک که هفته گذشته برگزار شد، ثمربخش بود که نتیجه آن ارائه ابتکارات متعدد میان دو طرف بود.

وی مدعی شد الکاظمی خواستار کمک آمریکا شد و در این زمینه که نیاز مستمری به حمایت ائتلاف(آمریکایی) از  عراق وجود دارد، صریح بود و بسیاری از بحث و بررسی ها میان دو طرف بر شکلی که باید این حمایت مستمر مبتنی بر آن باشد، متمرکز بود.