به گزارش افکارنیوز،

صدها یمنی برای دومین جمعه متوالی در استان تعز علیه توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

اخبار بین الملل- به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، راهپیمایی‌های اعتراضی یمنی‌ها از مساجد سراسر این استان در جنوب غرب یمن و در پاسخ به فراخوان کمیته مردمی یاری فلسطین به راه افتاد.

شرکت کنندگان شعارهایی از قبیل « الاقصی سرزمین آزادگان است»، «سازشگر فروشنده خانه است» و « من عربی فلسطینی هستم. عادی سازی ما را نگران نمی‌کند» سر دادند.

تظاهرات‌کنندگان  پلاکاردهایی را حمل می‌کردند که روی آن عباراتی نظیر «مسجد الاقصی خون و جانمان را فدایت می‌کنیم»، «فلسطین در وجدان هر عربی زنده خواهد ماند » و «کوتاهی در حق فلسطین کوتاهی در حق شرافت و کیان عربی است» نوشته شده بود.

استان‌های یمن اعم از شبوه و عدن و تعز در جنوب یمن طی دو هفته گذشته شاهد تظاهرات اعتراضی علیه سازش امارات با رژیم صهیونیستی است.

این توافق با موج گسترده محکومیت از سوی رهبران و گروه‌های فلسطینی و مدافعان مسئله فلسطین در منطقه همراه شده است که آن را خیانت امارات به قدس، مسجد الاقصی و آرمان های فلسطینی خواندند.

 قسمت‌های زیادی از استان تعز به ویژه همه سواحل این استان تا بندر الحدیده و  استان مهم و استراتژیک عدن در حال حاضر در تصرف امارات و شبه نظامیان طرفدار آن است.

امارات در یمن هم از چندی پیش طرحی برای تغییر موقعیت جغرافیایی مناطق مهم و راهبردی استان تعز در جنوب غربی یمن و استان عدن در جنوب این کشور را به اجرا گذاشته است تا با ایجاد یک اقلیم جنوبی به تداوم اشغالگری خود و کنترل گذرگاه‌های دریایی راهبردی بپردازد.

امارات هم که در چارچوب ائتلاف عربی از ششم فروردین ۱۳۹۴ شمار زیادی نیرو و تجهیزات نظامی  به یمن گسیل کرده است، به موازات سعودی‌ها درصدد استعمار و اشغال بخش‌هایی از این کشور است.