به گزارش افکارنیوز،

برپایه گزارشی که به تازگی منتشر شده، رژیم صهیونیستی تصمیم دارد تا با همکاری امارات، پایگاه‌های جاسوسی را برای جمع آوری داده‌های اطلاعاتی در جزیره راهبردی سقطری که بر تنگه باب المندب مشرف است، تأسیس کند؛ اقدامی که چهار سال پس از آغاز ساخت بزرگترین پایگاه جاسوسی تل آویو در منطقه به شمار می‌رود.

اخبار بین الملل- پایگاه یهودیان فرانسه در گزارشی اعلام کرد تل آویو تصمیم دارد تا تعدادی پایگاه جاسوسی در جزیره سقطری یمن که مساحت آن به ۳ هزار و ۶۵۰ کیلومتر می‌رسد، ایجاد کند.

جزیره سقطری در فاصله ۳۵۰ کیلومتری جنوب یمن در اقیانوس هند قرار دارد و نام یکی از جزایری است که در مجمع الجزایر یمن قرار دارد؛ بطوری که برخی از این جزیره‌ها غیر قابل سکونت هستند.

بر پایه این گزارش، شماری از افسران اسرائیلی و اماراتی به تازگی به جزیره سقطری رفته و بخش‌های مختلف آن را برای ایچاد پایگاه‌های اطلاعاتی مورد بررسی قرار دادند.

یک منبع بلندپایه اریتره‌ای که نخواست نامش فاش شود گفته اسرائیل در سال ۲۰۱۶ ساخت بزرگترین پایگاه جمع آوری داده‌های اطلاعاتی را بر روی کوهی در جنوب پایتخت اریتره آغاز کرد.

طبق این گزارش، هدف از این پایگاه، نظارت سایبری نیرو‌های ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان است که به یمن تجاوز کرده اند.

طبق اعلام این منبع اریتره ای، این پایگاه اطلاعاتی اسرائیل (که در سال ۲۰۱۶ ساخت آن آغاز شده بود) به تحلیل حرکت دریایی و هوایی در جنوب دریای سرخ خواهد پرداخت؛ خصوصا آنکه نیرو‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان بندری را در اریتره برای تقویت لجستکی پایگاه عملیاتی شان اجاره کرده بودند.

حال بر پایه این گزارشها، اسرائیلی‌ها و اماراتی ها، با تمامی آمادگی‌های لجستیک، در حال برپایی پایگاه‌های اطلاعاتی برای جمع آوری اطلاعات از تمامی بخش‌های خلیج عدن هستند.